Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Sklep PGG wprowadza ogromne zmiany. Skorzystają tysiące Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.02.2024 13:18

Sklep PGG wprowadza ogromne zmiany. Skorzystają tysiące Polaków

Węgiel
Arkadiusz Ziolek/ East News

Sklep Polskiej Grupy Górniczej postanowił wprowadzić spore zmiany, które będą miłym zaskoczeniem dla Polaków ogrzewających swoje domy węglem. Modyfikacje z pewnością będą bardzo korzystne dla wielu klientów. O co dokładnie chodzi?

Sklep PGG wprowadza spore zmiany

Polska Grupa Górnicza jest największym w Polsce producentem oraz dystrybutorem węgla dla klientów indywidualnych. Oferują sprzedaż opału za pośrednictwem strony internetowej, a teraz sklep postanowił wprowadzić rewolucyjne zmiany. 

Do tej pory klienci musieli kupić od razu co najmniej tonę opału. Jak się okazuje, to już przeszłość, bo sklep PGG wprowadza możliwość kupna 20-kilogramowego worka węgla. Będzie to ogromnym ułatwieniem dla tych osób, które nie potrzebują opału w tak dużych ilościach.  

Burza w mediach. Polscy aktorzy okłamywani przez wpływową agentkę?

Ceny węgla pozostają bez zmian

Jeśli chodzi o aktualne ceny węgla, to Polska Grupa Górnicza oferuje groszek Karolinka, Karlik i Pieklorz w cenie 1550 złotych za tonę. W przypadku węgla typu orzech lub kostka, przedział cenowy to od 1100 do 1350 złotych za tonę.

Węglokoks Kraj ma w sprzedaży groszek Bobrek plus luzem, za który trzeba zapłacić 1414,50 złotych, groszek Skarbek premium luzem kosztuje 1599 złotych, a workowany - 1845 złotych. Węgiel orzech luzem kupimy tam za 1537,50 zł, a węgiel kostkę za 1660,50 zł za tonę. 

Ile trzeba zapłacić za jeden worek węgla w sklepie PGG?

Zmiany w sklepie PGG wchodzą w życie od 20 lutego 2024 r. Z pewnością będą one korzystne dla właścicieli mieszkań i domów ogrzewanych za pomocą węgla. Od teraz w sklepie internetowym można kupić 20-kilogramowy worek węgla w cenie 31 złotych.

Co ważne, w tym przypadku konieczne będzie odebranie opału bezpośrednio z kopalni w Rybniku i w Woli. Wszystkie szczegóły możemy znaleźć na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej. 

Tagi: węgiel PGG