Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Seniorzy załamują ręce. Nie będzie zapowiadanego świadczenia
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 27.09.2023 16:19

Seniorzy załamują ręce. Nie będzie zapowiadanego świadczenia

Pieniądze dla emerytów
East News

Wydawałoby się, że nie ma już koncepcji na kolejne świadczenia dla emerytów. Na początku roku tezie tej zdawały się przeczyć prace Senatu w sprawie otrzymanej petycji, proponującej nowy dodatek. Znamy kolejne szczegóły.

Pomysł z początku roku

Na początku bieżącego roku, do Senatu wpłynęła anonimowa petycja. Jak podaje Interia.pl, jej autor wskazywał na konieczność wprowadzenia nowego dodatku dla seniorów.

Według szczegółów opisanych w petycji, świadczenie miało mieć wysokość 300 zł. Pieniądze mieliby otrzymywać z kolei ci emeryci, którzy są wdowcami.

Haczyki w świadczeniu

Autor petycji postanowił jednak nie być przesadnie hojnym. Wprowadził do swojego pomysłu jeden warunek. Jego spełnienie, według Interii, miało gwarantować wypłatę pieniędzy.

Tymże warunkiem był odpowiednio długi staż małżeński. W petycji znalazł się zapis, że minimalna długość małżeństwa kwalifikująca do otrzymania świadczenia wynosiłaby 45 lat.

Jest stanowisko Senatu i ministerstwa

Jak informuje Interia, petycją po jej wpłynięciu zajęła się senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Poinformowano również w tej sprawie resort rodziny.

Okazuje się jednak, że Senat prace nad petycją zakończył. Nie ma tutaj dobrych wieści dla seniorów - według słów cytowanego przez Interię Zbigniewa Wasiaka z resortu rodziny, obecność dodatków pielęgnacyjnego oraz dla sierot, a przede wszystkim renty rodzinnej, wyklucza wprowadzenie dodatku dla wdowców.