BiznesINFO.pl
EN 01496901 1592

MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Rosjanie grożą Wałęsie. Chcą wystawić list gończy, oferują miliony dolarów

17 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Lech Wałęsa poważnie naraził się Rosjanom, poszło o jego wywiad we francuskiej telewizji. W programie "60 minut" emitowanym przez kanał Rossija 1 prezenter zaoferował "pięć mln dolarów lub euro za jego głowę".

Wałęsa powiedział, że "Rosja anektowała 60 narodów i dobrze by było, żeby populacja była zredukowana do 50 milionów" i to szczególnie poruszyło rosyjską propagandę. Były prezydent Polski został oskarżony o nazizm i porównany do Hitlera.

Rosjanie chcą listu gończego za Wałęsą

Rosyjska telewizja uważa też, że Wałęsa zachęcił w wywiadzie do ludobójstwa na rosyjskim narodzie i postuluje wystawienie za nim międzynarodowego listu gończego. Prezenter programu "60 minut" stwierdził, że nagroda za "przyprowadzenie" Wałęsy powinna opiewać na 5 mln dolarów lub euro.

Prezydent Wałęsa mówił również dla francuskiej telewizji, że nawet jeśli Ukraina wygra wojnę z Rosją, to Putin za parę lat może znowu zaatakować. Powiedział także, że jest gotów mediować na rzecz pokoju, jak tylko Ukraińcy od niego oczekują.

Wałęsa nie rozumie już Putina

Były prezydent udzielał również wywiadu dla Polsat News, gdzie z kolei mówił, że kiedyś starał się jeszcze zrozumieć działania Putina, ale człowiek ten przekroczył już wszelkie granice.

Tagi:

RosjaLech Wałęsa

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Władze Brazylii zgadzają się na autostradę przez lasy Amazonii

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polacy są mistrzami w… porzucaniu psów! W schroniskach jest ich niemal 100 tysięcy - ruszyła kampania świadomościowa Petsy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szwedzi nie zamierzają oddać Polsce Statutu Łaskiego. Powołują się na wątpliwe procedury

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Lekarze specjaliści nie mogą zacząć pracy. Zabrakło papieru na ich dyplomy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Susza w polskich lasach wpływa fatalnie na grzybnie. Coraz mniej okazów do zebrania

Czytaj więcej >
Władimir Putin ma w Europie sojusznika, niedzielne spotkanie pomoże Rosji w sprzedaży gazu

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka działa lepiej niż prognozowano

Czytaj więcej >