Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ronaldo jednym gestem pozbawił Coca-Colę 4 mld dolarów
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 16.06.2021 02:00

Ronaldo jednym gestem pozbawił Coca-Colę 4 mld dolarów

Portugal's forward Cristiano Ronaldo reacts during the UEFA EURO 2020 Group F football match between Hungary and Portugal at the Puskas Arena in Budapest on June 15, 2021. (Photo by BERNADETT SZABO / various sources / AFP)
East News, BERNADETT SZABO

Cristiano Ronaldo na przedmeczowej konferencji prasowej wybrał wodę zamiast coli i odsunął od siebie butelki z Coca-Colą. O geście jednego z najlepszych piłkarzy świata mówią wszyscy, a Coca-Cola straciła 4 mld dolarów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co zrobił Ronaldo na konferencji prasowej

  • W jaki sposób odbiło się to na akcjach Coca-Coli

Ronaldo odrzuca colę

Cristiano Ronaldo to jeden z najwybitniejszych piłkarzy na świecie. Napastnik Juventusu na ostatniej konferencji prasowej potwierdził, że jest zwolennikiem zdrowego stylu życia. Ronaldo odstawił na bok butelki Coca-Coli i napił się zwykłej wody mineralnej.

Cristiano Ronaldo po odstawieniu butelek coli powiedział w stronę dziennikarzy "woda". Rynek natychmiast zareagował na gest Ronaldo, a Coca-Cola straciła miliardy dolarów.

Jak wynika z najnowszych informacji, cena jednej akcji Coca-Coli spadła z 56,10 dol. do 55,52 dol. Jest to różnica 1,6 proc., która wyniknęła z gestu piłkarza Portugalii.

Ronaldo na niekorzyść Coca-Cola

Co więcej, gest Ronaldo odbił się nawet na wartości rynkowej Coca-Coli. Obecnie wynosi ona 238 mld dolarów wobec 242 mld dolarów wcześniej.

Ronaldo od dawna podkreśla, że nie jest zwolennikiem napojów słodzonych. W jednym z wywiadów przyznał, że jest zły na swojego syna, gdy objada się takimi rzeczami.

Z kolei Coca-Cola podkreśla, że każdy może wybierać w ulubionych napojach, które najlepiej mu smakują. Przedstawiciele turnieju Euro2020 wytłumaczyli, że piłkarze mogą pić nie tylko Coca-Colę, ale również jej bezcukrową wersję i wodę.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]