Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Rewolucyjne zmiany w sprawie abonamentu RTV. Padła jasna deklaracja
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 29.11.2023 13:00

Rewolucyjne zmiany w sprawie abonamentu RTV. Padła jasna deklaracja

Telewizor
Pixabay

Abonament RTV jest obowiązkowy dla każdego posiadacza telewizora lub radia. Ostatnio padła zapowiedź prac nad zniesieniem tej opłaty, a o wszystkim opowiedział Bogdan Zdrojewski, który niedawno został przewodniczącym sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Abonament RTV

Abonament RTV to opłata pobierana przez Pocztę Polską w imieniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jest obowiązkowa dla wszystkich osób, które posiadają telewizor lub radio. Okazuje się, że spora część osób nie rejestruje odbiorników i unika płatności za co grozi kara pieniężna w wysokości 819 złotych. Obecnie za posiadanie telewizora, lub radia i telewizora zapłacimy 27,30 zł miesięcznie. W przypadku posiadania samego radia jest to koszt 8,70 zł miesięcznie.

Właśnie się zaczęło. Dino przygotowało dla klientów wyjątkową ofertę

Likwidacja Rady Mediów Narodowych

Bogdan Zdrojewski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl wypowiedział się na temat abonamentu RTV, ale także wspomniał o Radzie Mediów Narodowych. Została ona utworzona w 2016 roku za rządów Prawa i Sprawiedliwości i już od samego początku swojego istnienia wzbudzała wiele kontrowersji. Szef komisji powiedział, że nie ma wątpliwości co do tego, że RMN powinna zostać zlikwidowana

Zapowiedź zmian dotyczących abonamentu RTV

Bogdan Zdrojewski podczas tej rozmowy podkreślił, że według niego abonament RTV powinien zostać zniesiony. -  Jest anachroniczny, niesprawiedliwy, nieskuteczny i przynosi dość wątpliwe dochody, jeśli chodzi o telewizję. Trzeba pamiętać, że właściwie karani są wszyscy ci, którzy kiedyś zarejestrowali odbiornik radiowy czy telewizyjny. Z telewizji czy radia korzystają praktycznie wszyscy, a płacą na to nieliczni. Utrzymanie abonamentu w dotychczasowej formie jest mało prawdopodobne - mówił Bogdan Zdrojewski.