Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Przepracował 62 lata bez zwolnienia. Taką dostał emeryturę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 30.03.2024 08:41

Przepracował 62 lata bez zwolnienia. Taką dostał emeryturę

Senior, pieniądze
Fot. Pixabay/icsilviu, materiały własne

Większość seniorów w Polsce otrzymuje niezbyt wysokie emerytury. Są jednak osoby, które mogą liczyć na rekordowo wysokie kwoty. Przykładem tego jest pewien emeryt, który przepracował 62 lata i nigdy nie był na zwolnieniu chorobowym. Wysokość jego emerytury jest zdumiewająca.

Nie wszyscy seniorzy dostają wystarczające emerytury

Problem groszowych emerytur w Polsce staje się coraz poważniejszy. Minimalne świadczenie wynosi aktualnie 1780,96 złotych brutto, ale spora część osób otrzymuje o wiele niższe wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Takie kwoty bardzo często nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb, takich jak wykupienie drogich leków czy opłacenie rachunków. Jeśli chodzi o średnią emeryturę w Polsce, to wynosi ona niecałe 3,5 tys. złotych. Kwota ta nie sięga nawet połowy przeciętnego wynagrodzenia, które otrzymują Polacy

Wyrzucasz paragony? Wiele osób nie ma pojęcia, jak duży błąd popełnia

Niektórzy otrzymują rekordowo niskie emerytury

Niektórzy seniorzy otrzymują rekordowo niskie świadczenia. Jakiś czas temu Zakład Ubezpieczeń Społecznych informował, że pewien mieszkaniec województwa podlaskiego przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Przepracował jedynie 26 dni na umowie cywilno-prawnej i teraz otrzymuje świadczenie w wysokości zaledwie 13 groszy miesięcznie. Są jednak także rekordziści, którym ZUS wypłaca zdumiewająco wysokie kwoty.

Zobacz także: Gigant kosmetyczny znika z tego rynku. Zapadła ostateczna decyzja

Przepracował 62 lata. Zdumiewające, jaką ma emeryturę

Jak poinformował portal “Interia Biznes”, w rankingu dziesięciu najwyższych emerytur w Polsce znajdują się seniorzy, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca od 24,2 tys. zł do 31,7 tys. zł. Najwyższe świadczenie emerytalne w Polsce dostaje 86-latek, który przepracował aż 62 lata i 5 miesięcy. Mężczyzna nigdy nie był na zwolnieniu chorobowym i nie miał także innych okresów nieskładkowych. Dziś może liczyć na emeryturę w wysokości 43,4 tys. złotych miesięcznie.