Praca w dyskontach coraz częstszym wyborem Polaków
THOMAS SAMSON/AFP/East News
Autor Maria Glinka - 10 Kwietnia 2020

Ludzie rzucili się na pracę w dyskontach. Kiedyś pogardzane, teraz nie narzekają na brak chętnych

Praca w dyskontach w czasie pandemii? Ten pomysł przekonuje coraz większą część polskiego społeczeństwa. Liczba podań o pracę w sklepach osiągnęła rekordowy poziom.

Praca czeka na Polaków

Praca w dyskontach nie była jak dotąd zbyt częstym wyborem zawodowym Polaków. Nie przekonywały ich ani wyższe pensje ani szeroki katalog benefitów. Sytuacja zmieniła się dopiero wraz z nadejściem koronawirusa, który zahamował działalność wielu branż i przyczynił się do masowej redukcji zatrudnienia.

Wobec tych problemów wielu Polaków poszukuje nowego zajęcia, którego znalezienie jest niezwykle trudne, ponieważ nie wiadomo jak długo potrwa epidemia. Tylko niektóre firmy prowadzą rekrutacje (m.in. służby medyczne czy firmy kurierskie), ale najłatwiej pracę dostać w dyskontach.

Nieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branżNieoficjalne: Rząd luzuje zakazy. Otworzy niektóre sklepy w galeriach handlowych, ale tylko z określonych branżCzytaj dalej

Coraz więcej chętnych

Kierownik jednego z dyskontów na zachodzie Polski przyznał w rozmowie z money.pl., że problemy z brakiem osób do pracy się skończyły, ponieważ teraz „na jedno ogłoszenie odpowiadają dziesiątki osób”. Zarządca zwraca uwagę, że tym, co przyciąga ludzi do pracy w tym trudnym czasie jest umowa o pracę i cały szereg benefitów.

Wśród osób, które aplikują do pracy w sklepach można znaleźć Polaków z różnym doświadczeniem zawodowym. W dalszym ciągu najwięcej chętnych pracowało do tej pory w restauracjach czy hotelach. Jednak coraz częściej pojawiają się zgłoszenia od byłych pracowników biurowych.

Jednak kierownik dyskontu podkreśla, że ci nowi zatrudnieni często chcą jedynie „przezimować w markecie” i mają w planach powrót do swojej branży, gdy tylko będzie to możliwe.

Ważne informacje dla kierowców. Wiadomo, jakimi dokładnie samochodami można podjechać do warsztatuWażne informacje dla kierowców. Wiadomo, jakimi dokładnie samochodami można podjechać do warsztatuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

Nie tylko Lidl i Biedronka zapraszają do współpracy

Na stronie Lidla widnieją 103 ogłoszenia o pracę. Z kolei Biedronka oferuje zatrudnienie dla 550 osób na terenie całej Polski. Z analizy serwisów rekrutacyjnych wynika, że niemal wszystkie dyskonty poszukają nowych rąk do pracy.

W tym roku nie ma szans na zagraniczne wakacje? Prezes niemieckiej Izby Lekarskiej nie pozostawia złudzeńW tym roku nie ma szans na zagraniczne wakacje? Prezes niemieckiej Izby Lekarskiej nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

Większość ofert jest skierowana nie do kasjerów, ale do osób odpowiedzialnych za wykładanie towarów, co zdaniem kierownika jednego z dyskontów może zniechęcać niektórych kandydatów.

Wobec dużego zapotrzebowania na pracowników Lidl stworzył nawet nową posadę o nazwie „pracownik wsparcia sprzedaży”. Osoba zatrudniona na tym stanowisku ma rozpakowywać towar i dbać o porządek i higienę pracy.

Z kolei Netto poszukuje przede wszystkim osób do rozpakowywania i rozkładnia towaru, które mogą liczyć na pracę w oparciu o umowę zlecenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News