Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Popularna sieć zamyka 26 sklepów w całej Polsce. Wszystko do końca lutego
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 22.02.2024 19:21

Popularna sieć zamyka 26 sklepów w całej Polsce. Wszystko do końca lutego

26 sklepów znanej sieci do likwidacji
StockSnap/Pixabay

Znana w Polsce sieć marketów ogłosiła, że zlikwiduje 26 swoich placówek na terenie całego kraju. Najpóźniejszym terminem zamknięcia tych sklepów jest koniec lutego. Jak nietrudno się domyślić, za zamknięciami placówek podąża również redukcja zatrudnienia.

26 sklepów do likwidacji

Z doniesień serwisu popularne.pl wynika, że decyzję o zredukowaniu liczby swoich placówek handlowych podjęła sieć Neonet. Stało się tak zapewne kilka tygodni temu, gdyż pierwsze sklepy zostały zlikwidowane jeszcze w styczniu.

Upływa termin zapłaty ważnego podatku. Trzeba się pospieszyć

Przyczyny likwidacji

Jak nietrudno się domyślić, podjęta przez kierownictwo firmy decyzja ma swoje źródło w problemach finansowych, w jakich znalazła się sieć marketów z elektroniką. Neonet złożył bowiem w grudniu wnioski o restrukturyzację firmy oraz ogłoszenie upadłości do sądu. 

Ostatecznie zrealizowany został ten pierwszy dokument, co zaowocowało wszczęciem postępowania sanacyjnego przez sąd we Wrocławiu. Likwidacja sklepów i zwolnienia pracowników są niestety elementem tegoż procesu.

Które sklepy do likwidacji?

Lista placówek Neonetu, które zostaną zlikwidowane lub już zostały zamknięte, jest dość długa. Znalazły się na niej m.in. placówki w Oleśnicy (na Rzemieślniczej 8a), w Zamościu (ul. Legionów 8), na ul. Zwycięstwa 12 w Olecku, w Połańcu (na ul. Czarnieckiego 8), czy w Zgierzu na ul. Gałczyńskiego 40. Likwidowane są również sklepy m.in. w Strzegomiu, Łomiankach, Pucku, Nowym Dworze Mazowieckim czy Hrubieszowie.

Co z klientami, którzy dotychczas korzystali z zamykanych sklepów? Nadal będą mogli złożyć reklamacje drogą stacjonarną, tyle że w innym sklepie. Pozostają również inne drogi zwrotu towaru, np. przez internet.

źródło: popularne.pl