Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Żabka podnosi alarm. Chodzi o jeden z produktów
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 20.02.2024 22:41

Żabka podnosi alarm. Chodzi o jeden z produktów

Sklep Żabka
BiznesINFO

Sieć sklepów Żabka wydała pilną wiadomość w sprawie jednego z dostępnych do tej pory produktów. Klienci posiadający ten produkt powinni go nie spożywać, a najlepiej wyrzucić bądź zniszczyć.

Alarm z Żabki

Komunikat wydany przez sieć Żabka jest efektem najnowszych danych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jak podaje serwis biznes.interia.pl, produkt może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli zostanie spożyty.

Sklep PGG wprowadza ogromne zmiany. Skorzystają tysiące Polaków

Produkt wycofany ze sprzedaży

Według dostępnych informacji, chodzi o popularne batony Milka Oreo o wadze 37 g, których dostawcą jest firma Mondelez Polska. Główny Inspektorat Sanitarny znalazł bowiem w tym produkcie kawałki plastiku, które zagrażają zdrowiu konsumentów.

Klienci Żabki proszeni są w trybie pilnym o zwrot zakupionych produktów, lub ich wyrzucenie bądź zniszczenie. Dowolny sklep sieci zwróci pieniądze za zakupione batony bez jakichkolwiek problemów.

Trzy partie do znalezienia

Z informacji GIS oraz Żabki wynika, że pod żadnym pozorem nie powinno się spożywać wspomnianych batonów. Poszukiwane są konkretne trzy partie, w których znaleziono fragmenty plastiku.

Działania zostały podjęte w stosunku do partii produktu o numerach OSK0934651, OSK0934422 oraz OSK0934421. Pierwsza ma termin przydatności do spożycia wyznaczony na 18 sierpnia 2024 roku, zaś pozostałe - na 1 sierpnia 2024 roku.

źródło: biznes.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE: Złe wieści dla działkowców. Może zniknąć blisko połowa ogródków