Polska żywność import zagranicę
Unsplash.com Fikri Rasyid
Autor Konrad Karpiuk - 22 Sierpnia 2020

Polska żywność trafia do każdego zakątka globu. Oprócz jednego kontynentu świata

Polska żywność jest eksportowano do dziesiątek krajów świata. Jej sprzedaż stanowi ważną gałąź polskiej gospodarki. Jak donoszą media, nie eksportujemy tylko na jeden kontynent.

Polska żywność świetnie się sprzedaje zagranicą

Polska żywność trafia na niemal wszystkie kontynenty, jedyny, na który nie eksportujemy jedzenia to Antarktyda. Business Insider skontaktował się z producentami, aby poznać więcej szczegółów na temat sprzedaży polskiej żywności zagranicą. Informacji portalowi udzielił Wedel, Wawel, Maspex i Unitop.

Wedel znajduje się w rękach polsko-japońskiego koncernu Lotte, czekolady importowane są do niemal 60 krajów. Wyroby kultowego producenta można kupić choćby w Sri Lance, czy przy placu Czerwonym w Moskwie. Oprócz tego ważnym rynkiem eksportowym jest Japonia, która jest w trójce najważniejszych rynków dla firmy.

Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury miesięcznie. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapaćAż 4 tys. zł dodatku do emerytury miesięcznie. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapaćCzytaj dalej

Dobrze radzi sobie również Wawel, który importuje do 50 krajów na pięciu kontynentach. Jak czytamy w Business Insider, największy hit firmy to Krówka Mleczna. Cieszy się sporą popularnością w krajach arabskich, ma nawet certyfikat Halal. Oprócz tego produkty firmy trafiają do tak egzotycznych krajów, jak RPA czy Urugwaj.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ochotnicy pilnie poszukiwani. Ruszają testy szczepionki na COVID-19 we Włoszech
2. Leżysz na plaży i nawet nie wiesz jakie skarby kryją się pod piaskiem. Poszukiwacze potrafią się obłowić
3. Gwiazda Polsatu odeszła w ciszy. Teraz już nikt o niej nie pamięta, choć była wspaniałą aktorką

Polskie sezamki to hit za granicą. Tymbark również zarabia

Unitop to również producent słodyczy, produkuje głównie chałwę i sezamki. Eksport wynosi aż 75 proc. rocznego obrotu firmy. 35 proc. sprzedaży trafia na Bliski Wschód. Ponadto w Kanadzie prawdziwym hitem są sezamki Sesame Snaps, prezes spółki Marek Moczulski mówi, że Unitop jest pod tym względem prawdziwą, sezamkową potęgą.

Waldemar Kraska ujawnił, czemu Szumowski zrezygnował. Wygodna wymówka?Waldemar Kraska ujawnił, czemu Szumowski zrezygnował. Wygodna wymówka?Czytaj dalej

W przypadku koncernu Maspex wielu Polaków zna go z soków takich jak Kubuś, czy napojów Tymbark i DrWitt. Ponadto firma zajmuje się także eksportem makaronów Lubella, produktów Krakus, Łowicz i Kotlin oraz napoi energetycznych Tiger. Przedsiębiorstwo importuje ponad 600 produktów do 60 krajów na świecie. Jak czytamy w Business Insider, wśród nich są także takie, które nie są dostępne na rynku polskim, jak Tymbark o smaku aloesu, czy Kubuś z dodatkiem miodu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcu
  2. Ewakuacja tysięcy ludzi. Uciekają przed śmiercionośnym żywiołem. Świat alarmuje
  3. Bill Gates ma tym razem wyjątkowo złe wieści. Milioner zasmuci większość osób
  4. Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamy
  5. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić
  6. Dzisiaj z półek Biedronki wyleje się morze słodyczy. Wystarczy mieć ze sobą 5 zł, by niesamowicie się obłowić
Wyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwoWyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News