BiznesINFO.pl
W kogo uderzy nowe podatek?

pixabay/stevepb

Czeka nas parę nowych podatków. Unie Europejska nie pozostawia wątpliwości

30 Maja 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Kraje Unii Europejskiej będą musiały zatwierdzić nowe podatki w ramach polityki wychodzenia z kryzysu, który wywołała pandemia koronawirusa – zapowiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Expresso" Elisa Ferreira, portugalska komisarz UE ds. s

Dla kogo nowe podatki?

Portugalska komisarz unijna ds. spójności i reform w rozmowie z „Expresso”, której treść ujawnia Polska Agencja Prasowa podkreśliła, że istnieje możliwość nałożenia na duże przedsiębiorstwa działające na terenie Unii Europejskiej nowych podatków. Mają one na celu wsparcie działań zmierzających do odbudowy unijnej gospodarki, która znalazła się w kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

-Zrozumieliśmy, że jeśli nie przyjmiemy silnej i zdeterminowanej postawy, to rozbiciu mógłby ulec rynek wewnętrzny oraz prawdopodobnie także wspólna waluta europejska – mówi w rozmowie z lizbońskim tygodnikiem Ferreria.

Unijna komisarz zdradziła, że nowe podatki mogą dotyczyć m.in. przedsiębiorstw działających w sektorze morskim, a także transportu lotniczego i branży cyfrowej.

Ferreira uważa, że zaprezentowany w mijającym tygodniu przez Komisję Europejską program odbudowy unijnej gospodarki powinien zostać jeszcze w czerwcu zaakceptowany przez Radę Europejską. Program opiewa na łączną kwotę 750 mld euro. Unijna komisarz nie wykluczyła jednak, że w ramach negocjacji dojdzie do pewnych korekt w programie zaproponowanym przez Komisję Europejską. Ferreira zadeklarowała jednak, że nie dojdzie do żadnych cięć w unijnej polityce spójności oraz w rolnictwie. W jej ocenie pierwsze środki w ramach programu zaczną być wypłacane przed końcem tego roku.

W rozmowie z lizbońskim tygodnikiem Ferreira podkreśliła również, że instytucje unijne oczekują, że każde z państw członkowskich UE do października przedstawi własny plan odbudowy gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Tagi:

Unia EuropejskaPodatkiKomisja Europejska

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok (Iberion).

Finanse

ZUS informuje przedsiębiorców. Tyle wyniesie minimalna składka na ubezpieczenie zdrowotne

Czytaj więcej >

Finanse

Sejm zdecydował. Mundurowi dostaną dodatek antyemerytalny

Czytaj więcej >

Finanse

BNP Paribas Bank Polska oferuje 550 zł nagrody za założenie konta. Warunek jest prosty

Czytaj więcej >
wnętrze sklepu

Finanse

Dezinflacja? Bez przesady. Szczera opinia członkini Rady Polityki Pieniężnej

Czytaj więcej >

Finanse

Środki z OFE po małżonku. Wystarczy jeden wniosek, a fundusz milczy

Czytaj więcej >

Finanse

Kondycja polskiej waluty na początku 2023 roku

Czytaj więcej >