Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pobierasz 800 plus? Uważaj na oszustów, wydano pilne ostrzeżenie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.01.2024 08:29

Pobierasz 800 plus? Uważaj na oszustów, wydano pilne ostrzeżenie

Pieniądze w portfelu
Iberion

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Ma ono związek z jednym ze świadczeń, które 1 stycznia przeszło spore zmiany. Powodem pojawienia się komunikatu są niestety oszuści.

Kolejna operacja oszustów

Pomysły oszustów na wyłudzanie pieniędzy od mieszkańców Polski potrafią coraz bardziej zadziwić. Wydaje się bowiem, jakby dosłownie każda, nawet najdrobniejsza zmiana, była okazją do kontaktu z losowym Polakiem i próbą wyłudzenia danych do konta bankowego czy po prostu pieniędzy.

Jak informuje serwis superbiz.se.pl, tym razem przed przekrętami ostrzeżenie wydało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Oszuści jako sposób na wyłudzenie pieniędzy uznali tym razem jeden z programów wsparcia, w którym od nowego roku kalendarzowego wprowadzono zmiany.

Będą nagrody finansowe dla małżeństw? Tyle ma wynieść jednorazowe świadczenie

Ministerstwo ostrzega Polaków

Okazuje się, że tym razem złodzieje upatrzyli sobie program Rodzina 800 plus. Wraz z 1 stycznia, wysokość wypłaty w jego ramach została podniesiona z 500 zł do 800 zł.

Sposób działania oszustów jest bardzo prosty. Z informacji przekazanych w komunikacie resortu wynika, że oszuści kontaktują się ze swoimi potencjalnymi ofiarami za pomocą wiadomości bądź połączeń telefonicznych. Po nawiązaniu kontaktu, wprowadzają rozmówców w błąd, że do podniesienia wysokości świadczenia bądź uzyskania wyrównania za ubiegły rok, jest potrzebne wypełnienie wniosku - w czym oczywiście oferują pomoc.

Nie daj się nabrać

Ministerstwo ostrzega Polaków, aby pod żadnym pozorem nie ufać oszustom i nie odpowiadać na jakiekolwiek próby skontaktowania się. Podniesienie wysokości świadczenia 800 plus odbyło się bowiem automatycznie - nie jest potrzebne składanie jakichkolwiek wniosków, aby otrzymać więcej pieniędzy w ramach programu. Z kolei “wyrównanie 800 plus” nie istnieje w ogóle.

Nie uległy zmianie również terminy wypłat świadczenia. Resort pracy, rodziny i polityki społecznej przypomniał, że rodzice otrzymują wszystkie informacje za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.

źródło: superbiz.se.pl