Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o popularne chipsy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 05.04.2024 21:57

Pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o popularne chipsy

Chipsy
Fot. Pixabay/Miroslavik

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie popularnych chipsów. Partia słonej przekąski została wycofana ze sprzedaży. Warto zapoznać się z komunikatem, bo produkt zawiera alergen, który może być groźny dla osób uczulonych. Przedstawiamy szczegóły. 

GIS wydał kolejne ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny podejmuje działania mające na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Przede wszystkim informuje Polaków, jeśli w sprzedaży dostępne są produkty, które mogą być niebezpieczne dla ich życia lub zdrowia. 

W piątek 5 kwietnia na oficjalnej stronie internetowej GIS pojawiło się kolejne ostrzeżenie. Tym razem chodzi o popularną słoną przekąskę, która została źle oznakowana pod względem alergenów zawartych w produkcie. 

Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów

GIS ostrzega przed partią popularnych chipsów

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów przed chipsami serowym Doritos 5 x 30 g, z następującym kodem kreskowym: 5000328452227. Data minimalnej trwałości produktu to 01.06.2024 r. Producentem przekąski jest Walkers, dostawca to Poundland, Pattison House, Midland Road, Walsall, WS1 3TX, a dystrybutor - Dealz Poland Sp. z o.o., ul. Jasielska 16A, 60-476 Poznań. Na ten produkt powinny szczególnie uważać osoby, które są uczulone na soję. 

Zobacz także: Atrakcyjna okazja dla użytkowników karty Moja Biedronka. Czas tylko do soboty

Klienci muszą uważać

Dystrybutor popularnych chipsów otrzymał od dostawcy informację, że produkt ten zawiera nieprawidłowe oznaczenie w kwestii alergenu. Wówczas podjęto decyzję o natychmiastowym wycofaniu go ze sprzedaży

Okazuje się, że choć na etykiecie pojawiła się informacja o zawartości soi w chipsach, to alergen nie znalazł się na liście składników. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że osoby z alergią na soję nie powinny spożywać partii produktu wskazanej w komunikacie.