Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Pepco zamyka wszystkie sklepy w tym kraju. Zaskakująca decyzja
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 21.02.2024 08:27

Pepco zamyka wszystkie sklepy w tym kraju. Zaskakująca decyzja

Pepco
Zofia i Marek Bazak/East News

Pepco zyskało ogromną popularność wśród Polaków. Klienci uwielbiają wybierać się tam na zakupy, bo sieć oferuje wiele świetnych produktów w atrakcyjnych cenach. Sieć obiegły niepokojące informacje, że spółka zamyka wszystkie swoje sklepy w jednym z europejskich krajów. Przedstawiamy szczegóły. 

Pepco podjęło radykalną decyzję. Klienci nie będą zachwyceni

Pepco to znana i uwielbiana przez klientów sieć. Jak się okazuje, spółka podjęła zaskakującą decyzję, która nie spodoba się obywatelom europejskiego kraju. Chodzi tu dokładnie o Austrię, gdzie działa ponad 70 punktów, a teraz wyszło na jaw, że każdy z nich zostanie zlikwidowany. Pepco wydało w tej sprawie specjalny komunikat, w którym poinformowano o powodach tej radykalnej decyzji. 

Czy w związku z tą wiadomością polscy klienci powinni martwić się o przyszłość sklepów także w naszym kraju? 

Nowa akcja Biedronki ruszyła. Sieć rozdaje setki złotych

Spółka wydała ważny komunikat. Chodzi o zamknięcie sklepów

Spółka wydała specjalny komunikat związany z wycofaniem z austriackiego rynku. Jak się okazuje, Pepco zaczęło działać tam dopiero w 2021 roku, a na terenie kraju otwarto dokładnie 73 sklepy. 

W ogłoszeniu przekazano, że sieć nie przewiduje, żeby na austriackim rynku osiągnęła odpowiedni poziom zwrotu, dlatego też podjęto taką decyzję. Jednocześnie poinformowano, że spółka chce skupić się na rozwoju na innych rynkach

Co ze sklepami Pepco w Polsce?

Przekazane przez spółkę wieści mogą zaniepokoić Polaków i wywołać lawinę pytań o to, czy sieć planuje wycofanie się także z innych krajów. W komunikacie poinformowano, że ta decyzja nie będzie miała żadnego wpływu na inne rynki, więc polscy klienci nie muszą się o nic martwić.

Wyjście z Austrii nie wpłynie na dalszą realizację przez grupę na terenie Europy Zachodniej strategii skoncentrowanej na wzroście. Dzisiejszy komunikat nie ma też wpływu na działalność Pepco w innych krajach - uspokaja zarząd spółki. 

Tagi: sklep spółka