BiznesINFO.pl
biznesinfo.pl

biznesinfo.pl

Osiedle z zakazem dzieci, a jak się już urodzi - czeka wyprowadzka. Wiemy już, gdzie powstanie

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób inwestorzy próbują pogodzić bezdzietnych i tych z dziećmi

  • Czym jest bezdzietne osiedle

  • Czy to działanie jest zgodne z prawem

Osiedle zakazuje dzieci

Rynek mieszkaniowy w Polsce idzie z cenami jak burza i niestraszny mu nawet koronakryzys. Co więcej, zwiększa się zainteresowanie kredytami hipotecznymi, a ceny nieruchomości wciąż szybują w górę. Ucichły nawet pogłoski na temat ewentualnych spadków cen.

Wybierając swoje wymarzone "m" kierujemy się czynnikami atrakcyjnymi dla nas. W większości bezdzietne pary oraz single nie chcą, aby na osiedlu, na którym będą mieszkać znajdował się plac zabaw czy inne udogodnienie dla dzieci. Dlaczego?

Wszak dzieci potrafią być dość głośne, a na placu zabaw znajduje się ich cała masa. Bardzo często z tego powodu nie sprzedają się mieszkania z widokiem na patio osiedla, bowiem tam deweloper zazwyczaj umieszcza plac zabaw.

Inwestorzy, aby zadowolić tych, którzy mają dzieci oraz tych, którzy nie mają i za nimi nie przepadają bardzo często decydują się na umiejscowienie placu zabaw na zewnątrz osiedla lub nie budują go wcale. Jak się okazuje, jeden z inwestorów poszedł o krok dalej.

Osiedle stanie na Śląsku

Na Śląsku stanie osiedle, które nie przewiduje, aby dzieci mogły tam zamieszkać. Portal noizz.pl informuje, że model biznesowy przewiduje mieszkania dla bezdzietnych par oraz singli.

Gdy inwestor pochwalił się swoim pomysłem w sieci rozgorzała prawdziwa burza. Część Internautów uważa to za świetny pomysł, natomiast inni pytają co będzie, gdy pary z bezdzietnych staną się tymi, które mają dzieci.

Ekotektura odpowiedzialna za projekt osiedla grzecznie odpowiedziała, że pary w takiej sytuacji będą musiały poszukać sobie nowego lokum. Szeregowce będą za małe dla rodzin z dziećmi. Co ważne, mieszkania nie będą na sprzedaż, a przeznaczone jedynie na wynajem.

Hanna Milewska-Wilk, ekspertka rynku najmu, w rozmowie z noizz.pl powiedziała, że jest to absolutnie legalne działanie. Według ekspertki wynajmujący może zdecydować o tym, komu powierzy swoje mieszkanie z i kim podpisze umowę.

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wrocław

Polska i Świat

Kosmiczna podwyżka czynszu we Wrocławiu. Przedsiębiorcy proszą o pomoc, PGNiG wypowiada czynsze

Czytaj więcej >
Kim Dzong Un, testy rakietowe

Polska i Świat

Waszyngton podpadł Kim Dzong Unowi. Przywódca Korei Płn wyraził swoją opinię o działaniach na Ukrainie

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Pogarsza się sytuacja na rynku paliw. Ceny znowu pójdą w górę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >