BiznesINFO.pl
biznesinfo.pl

biznesinfo.pl

Osiedle z zakazem dzieci, a jak się już urodzi - czeka wyprowadzka. Wiemy już, gdzie powstanie

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób inwestorzy próbują pogodzić bezdzietnych i tych z dziećmi

  • Czym jest bezdzietne osiedle

  • Czy to działanie jest zgodne z prawem

Osiedle zakazuje dzieci

Rynek mieszkaniowy w Polsce idzie z cenami jak burza i niestraszny mu nawet koronakryzys. Co więcej, zwiększa się zainteresowanie kredytami hipotecznymi, a ceny nieruchomości wciąż szybują w górę. Ucichły nawet pogłoski na temat ewentualnych spadków cen.

Wybierając swoje wymarzone "m" kierujemy się czynnikami atrakcyjnymi dla nas. W większości bezdzietne pary oraz single nie chcą, aby na osiedlu, na którym będą mieszkać znajdował się plac zabaw czy inne udogodnienie dla dzieci. Dlaczego?

Wszak dzieci potrafią być dość głośne, a na placu zabaw znajduje się ich cała masa. Bardzo często z tego powodu nie sprzedają się mieszkania z widokiem na patio osiedla, bowiem tam deweloper zazwyczaj umieszcza plac zabaw.

Inwestorzy, aby zadowolić tych, którzy mają dzieci oraz tych, którzy nie mają i za nimi nie przepadają bardzo często decydują się na umiejscowienie placu zabaw na zewnątrz osiedla lub nie budują go wcale. Jak się okazuje, jeden z inwestorów poszedł o krok dalej.

Osiedle stanie na Śląsku

Na Śląsku stanie osiedle, które nie przewiduje, aby dzieci mogły tam zamieszkać. Portal noizz.pl informuje, że model biznesowy przewiduje mieszkania dla bezdzietnych par oraz singli.

Gdy inwestor pochwalił się swoim pomysłem w sieci rozgorzała prawdziwa burza. Część Internautów uważa to za świetny pomysł, natomiast inni pytają co będzie, gdy pary z bezdzietnych staną się tymi, które mają dzieci.

Ekotektura odpowiedzialna za projekt osiedla grzecznie odpowiedziała, że pary w takiej sytuacji będą musiały poszukać sobie nowego lokum. Szeregowce będą za małe dla rodzin z dziećmi. Co ważne, mieszkania nie będą na sprzedaż, a przeznaczone jedynie na wynajem.

Hanna Milewska-Wilk, ekspertka rynku najmu, w rozmowie z noizz.pl powiedziała, że jest to absolutnie legalne działanie. Według ekspertki wynajmujący może zdecydować o tym, komu powierzy swoje mieszkanie z i kim podpisze umowę.

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >