Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Orlen szykuje się na kolejny wielki tytuł medialny. Rozmowy są na zaawansowanym poziomie
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 08.11.2021 01:00

Orlen szykuje się na kolejny wielki tytuł medialny. Rozmowy są na zaawansowanym poziomie

Orlen-stacja-obajtek-paliwo-biznesinfo
biznes info

PKN Orlen bardzo poważnie rozważa zakup Gremi Media, która wydaje "Rzeczpospolitą" oraz "Parkiet". Mimo dementowania tych pogłosek rok temu przez Orlen wirtualnemedia.pl informują, że gigant paliwowy chce stanąć w szranki m. in. z Grupą PZU.

Orlen i PZU mają zmierzyć się w wyścigu o przejęcie Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" oraz "Parkietu", tytułu przeznaczonego przede wszystkim dla graczy giełdowych.

Orlen i PZU walczą o media

Pisząc o sprawie wirtualnemedia.pl powołują się na swoich informatorów, portal przekazał, że w celu uwiarygodnienia informacji skorzystał z dwóch niepowiązanych źródeł. I przekazywanych informacji wynika, że walcząca o Gremi Media Wirtualna Polska jak i Zygmunt Solorz-Żak odstąpili od pomysłu kupna ze względu na zbyt wysoką cenę.

No polu bitwy zostały więc spółki skarbu państwa, czyli Grupa PZU i PKN Orlen. Firmy mają teraz negocjować najlepsze ceny większościowego pakietu akcji Gremi.

Z doniesień informatorów wynika, że Orlen ma w planach skonsolidowanie Gremi Media i Polska Press, stąd też jest bardziej prawdopodobnym kupcem niż Grupa PZU.

Wirtualne media wielokrotnie prosiły PKN Orlen o komentarz do sprawy jednak nie uzyskały odpowiedzi. Grupa PZU także utrzymuje rozmowy w tajemnicy.

Tagi: Orlen PZU