BiznesINFO.pl
ceny gazu do góry

Biznes Info

Opłata za gaz nagle wzrośnie z początkiem sierpnia. Zmiany już zostały zatwierdzone

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Podwyżka cen gazu stała się faktem. Jeszcze niedawno ceny tego surowca spadały, teraz niestety będziemy płacić więcej. Zacznie się już od przyszłego miesiąca.

O podwyżce stawek za gaz poinformował PGNiG Obrót Detaliczny (OD), co oznacza, że podwyżki dotyczą właśnie odbiorców detalicznych, czyli w zdecydowanej większości gospodarstw domowych.

Podwyżki cen gazu - kto zapłaci najwięcej?

Z taryfy zaprezentowanej przez PGNiG Obrót Detaliczny (OD) wynika jasno, że ceny gazu wzrosną teraz o 12,4 procent. Nie każdy jednak odczuje podwyżki w równym stopniu.

Osoby korzystające z gazu w celach kulinarnych, mówimy tutaj o osobach posiadających kuchenki gazowe, zapłacą średnio o 1,09 zł więcej niż do tej pory. Różnica została wyliczona na podstawie średniego zużycia w kraju, które kształtuje się na poziomie 1157 kWh na rok.

W przypadku, w którym gaz służy nam do przyrządzenia kotletów, musimy nastawić się na wzrost opłat o 5,35 proc., jak wylicza Urząd Regulacji Energetyki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nieco gorzej sytuacja wygląda już w przypadku osób, które gazem podgrzewają wodę. Ten interes będzie już mniej korzystny. Średni miesięczny koszt wzrośnie o 6,71 zł, co z kolei oznacza rachunki za gaz wyższe o 7,45 proc. Jeżeli lubimy kąpać się w bardzo ciepłej wodzie, koszty oczywiście będą jeszcze bardziej dotkliwe.

Największą różnicę w rachunkach odczują jednak osoby, które organicznego surowca kopalnego używają do ogrzewania swoich domostw. Tutaj rachunek będzie średnio cięższy o 20,63 zł, czyli o 7,9 proc.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

gazgaz ziemny

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

W Odrze pojawiają się śnięte ryby, Niemcy zaczęli badać sprawę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rosyjski samolot zbliżył się bardzo blisko Alaski. Amerykanie interweniują

Czytaj więcej >

Polska i Świat

PKO BP podjął decyzję. Jest zmiana na stanowisku prezesa banku

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Radio Zet: PKO BP zmieni prezesa. Nagła roszada w największym polskim banku

Czytaj więcej >
Korea Północna na skraju upadku?

Polska i Świat

Kim Dzong Un składa Rosji ofertę. Chce wesprzeć rosyjskie wojsko

Czytaj więcej >
Putin

Polska i Świat

Rosja omija unijne sankcje. Pomaga jej egipski port

Czytaj więcej >