Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ogromne pieniądze dla reprezentacji Polski. Kwoty są imponujące
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 27.03.2024 08:45

Ogromne pieniądze dla reprezentacji Polski. Kwoty są imponujące

Reprezentacja Polski
Fot. screen TVP Sport

Wtorkowy wieczór dostarczył Polakom wiele emocji. Wygrany mecz z Walią zapewnił reprezentacji Polski nie tylko udział w mistrzostwach, ale także przypływ gotówki. Kwoty są naprawdę imponujące. Przedstawiamy szczegóły.

Wielki sukces reprezentacji Polski

Wtorkowy wieczór był niezwykle emocjonujący dla wszystkich Polaków, którzy kibicowali przed telewizorami i na Cardiff City Stadium. Reprezentacja Polski zwyciężyła w meczu z Walią i tym samym zapewniła sobie udział w tegorocznych mistrzostwach Europy. Do osiągnięcia wymarzonego celu potrzebna była dogrywka, a także rzuty karne. Jak się okazuje, sam udział w Euro 2024 to nie jedyny powód do radości dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. W grę wchodzą bowiem ogromne pieniądze

Ważne informacje dla posiadaczy karty Moja Biedronka. Wielu traci zniżki

Gigantyczne pieniądze dla PZPN

Awans reprezentacji Polski ma mistrzostwa Europy wiąże się z jeszcze jednym przywilejem. Chodzi tutaj o potężne kwoty, które już niebawem trafią na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Co ciekawe, już za samo zapewnienie sobie udziału w Euro 2024 wszystkim 24 uczestnikom należy się po 9 mln 250 tys. euro, czyli w przeliczeniu niemal 40 milionów złotych. Jak informuje “Interia Sport”, nie są to jednak jedyne pieniądze, które będą się należały reprezentacji Polski.

Zobacz także: Dodatkowe opłaty w szpitalu nie są rzadkością. Ci pacjenci muszą zabrać ze sobą gotówkę

Udział w mistrzostwach zapewnia spory przypływ gotówki

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że każde zwycięstwo w fazie grupowej jest warte milion euro, czyli około 4,3 miliona złotych. Remis z kolei jest wyceniany na pół miliona euro. 

Wyjście z grupy wiąże się z przelewem w wysokości 1,5 miliona euro, czyli około 6,4 miliona złotych. To jednak jeszcze nie wszystko, a kolejne stawki są naprawdę imponujące. Za awans do ćwierćfinału można otrzymać około 11 milionów złotych, a za miejsce w półfinale należy się około 17 milionów złotych. Zwycięzcy należy się około 34 mln złotych, a przegrany otrzymuje nagrodę pocieszenia - 21 mln złotych.