Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > To koniec darmowego Blika. Pierwszy bank wprowadza dodatkowe opłaty
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.03.2024 10:44

To koniec darmowego Blika. Pierwszy bank wprowadza dodatkowe opłaty

kod Blik, telefon
Fot.: policja.pl; mBank

Blik przestaje być darmowy? Klienci jednego z banków otrzymali wiadomość, że nadchodzą wielkie zmiany w kwestii korzystania z popularnego systemu płatności i wypłacania pieniędzy z bankomatów. Pierwsze dodatkowe opłaty zaczną obowiązywać już po Wielkanocy.

Koniec darmowego Blika?

Osoby korzystające z Blika z niepokojem patrzą na decyzję jednego z czołowych banków. mBank poinformował klientów, że lada dzień mogą zostać naliczone im dodatkowe opłaty za korzystanie z tej opcji.

Dodatkowe opłaty za korzystanie z Blika dotyczą na razie tylko klientów mBanku. Co więcej, nie chodzi o wszystkie transakcje dokonywane za pomocą krótkiego, generowanego w aplikacji mobilnej banku kodu.

Listonosz zapuka do drzwi z pieniędzmi. Poczta Polska oficjalnie to potwierdziła

mBank będzie naliczał opłaty za korzystanie z Blika

mBank będzie doliczał klientom opłatę za korzystnie z Blika, gdy ci wykorzystają go w bankomatach. Dodatkowe pieniądze znikną z konta w momencie, gdy klient dokona wypłaty gotówki. mBank chce zmusić Polaków do zmiany finansowych przyzwyczajeń.

ZOBACZ: Pojedziesz na urlop i szef dodatkowo ci za to zapłaci. Zbliża się świetna okazja

- W mBanku od dawna stawiamy na transakcje bezgotówkowe i samoobsługę, dlatego podwyższamy opłaty głównie związane z wypłatą gotówki - wyjaśnił przedstawiciel biura prasowego mBanku w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Kiedy Blik przestanie być darmowy? Pierwsze prowizje pobierane z kont klientów zaczną być pobierane już 3 kwietnia. To wtedy mBank wprowadza pierwsze zmiany dotyczące tej formy wypłaty gotówki. Klienci obciążeni zostaną dodatkową opłatą wynoszącą 5 zł za każdą transakcję o tym charakterze.

mBank planuje szereg zmian w kwestii dodatkowych opłat

mBank zastrzega jednak, że nie zawsze klienci będą obciążani opłatą za wypłacenie gotówki poprzez użycie kodu Blik. Darmowe pozostanie wypłacanie pieniędzy w bankomatach mBanku oraz PlanetCash. Niemniej trzeba pamiętać o limitach w przypadku drugich maszyn. Próg bezpłatnej wypłaty z bankomatów PlanetCash został podniesiony ze 100 do aż 300 zł. 

ZOBACZ: Masz bezterminowe prawo jazdy? Wymiana jest obowiązkowa

To jednak nie koniec zmian dotyczących Blika. 3 kwietnia w życie wejdą pierwsze zmiany. Drugie planowane są przez mBank na 4 czerwca 2024 r. Wówczas klienci banku będą ponosić opłatę 5 zł w przypadku wypłaty pieniędzy Blikiem w bankomatach innych sieci. Działać będzie to na tej samej zasadzie, jak wypłata gotówki poprzez użycie karty. Z kolei podczas wypłaty w bankomatach mBanku po 4 czerwca klienci mają ponosić dodatkową opłatę w wysokości 2,50 zł w przypadku, gdy nie zostanie przekroczona minimalna kwota.

Źródło: gazeta wyborcza, next.gazeta