Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > PKO BP wprowadza duże zmiany. Chodzi o karty płatnicze
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 18.03.2024 14:27

PKO BP wprowadza duże zmiany. Chodzi o karty płatnicze

bankomat, karta płatnicza, portfel
Fot. materiały własne

Popularny bank wprowadza rewolucyjne zmiany dla swoich klientów. Modyfikacje są związane z działaniami na rzecz dbania o nasze środowisko. Bank zapowiada, że w najbliższym czasie będzie jeszcze więcej nowości, a jak na razie dużej zmianie uległy karty płatnicze. Przedstawiamy szczegóły. 

Popularny bank przeprowadza "zieloną rewolucję"

Bank PKO BP już od jakiegoś czasu przeprowadza “zieloną rewolucję”. W ramach tej akcji zaczęto produkować ekologiczne karty płatnicze, które już w połowie ubiegłego roku były wydawane klientom. Wykonano je w 70 proc. z tzw. Ocean Plastic, czyli plastiku pochodzącego z butelek plastikowych znalezionych na przybrzeżnych obszarach mórz i oceanów. Okazuje się, że teraz bank podjął kolejne kroki i wprowadził rewolucyjne zmiany.

Zobacz także: Zadłużenia wobec ZUS rosną z każdym dniem. Rekordzista zalega potężną kwotę

Wielu seniorów będzie zadowolonych. Dostaną ponad 700 zł więcej

Rewolucyjne zmiany w kartach płatniczych

Pod koniec ubiegłego roku bank PKO wydawał swoim klientom karty, które tym razem są wykonane w 100 procentach z PCV pochodzącego z recyklingu. PKO BP nie tylko wprowadza rewolucyjne zmiany, ale chce także zachęcić do nich inne banki. 

Zaczynamy na masową skalę wydawać karty płatnicze wykonane z tworzyw z recyklingu. To ważny krok w rozwoju zrównoważonych płatności, które są zgodne z naszym przekonaniem i ze strategią banku - przekazała Edyta Tararuj
dyrektor Biura Rozwoju Produktów w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego w PKO BP, cytowana przez telepolis.pl.

PKO BP zapowiada kolejne duże zmiany

Jak się jednak okazuje, ekologiczne karty płatnicze to nie jedyne zmiany, które planuje wprowadzić bank. Edyta Tararuj z PKO Banku Polskiego zapowiedziała bowiem, że w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne innowacyjne rozwiązania w ramach “zielonej rewolucji”. Jak na razie nie zdradzono jednak zbyt wielu szczegółów w tej kwestii.

Już w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać kolejnych innowacji w obszarze płatności, które poprawią wygodę i bezpieczeństwo płatności kartami w internecie i zarazem wesprą zieloną transformację, ponieważ docelowo zmniejszą liczbę plastikowych kart płatniczych, jakie mają w portfelach nasi klienci - przekazała Edyta Tararuj.