BiznesINFO.pl
W trakcie interwencji policjant stracił broń

EAST NEWS

Od marca nowe dodatki dla mundurowych. Rząd nie chce fali zwolnień

11 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

MSWiA postanowiło wypłacić policjantom i żołnierzom zawodowym dodatek finansowy, co z pewnością podyktowane jest prognozami masowych zwolnień ze służb mundurowych z powodu niskich wynagrodzeń. Dodatek za 15 lat służby będzie kumulował się z innymi benefitami.

Już w marcu 2023 r. policjanci i żołnierze, którzy wysłużyli ponad 15 lat dostaną dodatek w wysokości 5 proc. aktualnego uposażenia, które będzie rosło o 1 proc. z każdym kolejnym rokiem służby do maksymalnej wysokości 15 proc., osiąganej po 25 latach służby, czytamy w dzisiejszej "DGP".

Nowym dodatkiem mają być objęci pracownicy takich służb jak: policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Więzienna, Straż Marszałkowska, Agencja Wywiadu, Krajowa Administracja Skarbowa, Służba Ochrony Państwa.

Rząd nie chce wypuścić funkcjonariuszy na emeryturę

Zbyta opłacalność przechodzenia na emeryturę po upływie 25 lat służby, związana z wysoką waloryzacją świadczeń zachęca wiele osób do porzucenia pracy, w której nie ma zbyt wysokiej pensji.

Zwiększenie puli świadczeń dla funkcjonariuszy i urzędników ma zachęcić ich do pozostania dłużej w pracy. Jednocześnie rząd musi jednak stworzyć odpowiednie warunki, aby ludzie rozpoczynający swoją karierę zawodową chętniej podejmowali decyzję o związaniu swojej kariery tzw. budżetówką.

Zapisy noweli mówią także o wzroście emerytur dla służb mundurowych. Jej zapisy zaczną obowiązywać od marca bieżącego roku.

Tagi:

PolicjaWojsko Polskieemeryturaświadczenia socjalne

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Biedronka ogłasza kolejne podwyżki. Sieć jest obecnie największym pracodawcą w Polsce

Czytaj więcej >

Praca

Wiceminister MRiPS proponuje zmianę Ustawy o bezrobociu. Będzie większy nacisk na przebranżowienie

Czytaj więcej >
Praca

Praca

Załatwianie prywatnych praw szefa. Była pracownica banku wywalczyła odszkodowanie

Czytaj więcej >
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ POWIATOWY URZAD PRAWY NR 2 W LODZI. N/Z KOLEJKA W URZEDZIE PRACY WSZYSTKIE ZDJECIA NA: http://agencja.se.com.pl 19/01/2009 .

Praca

Wiceminister MRiPS: potrzebna pilna zmiana ustawy o bezrobociu. Rząd ma nowe propozycje

Czytaj więcej >

Praca

Pracujesz zdalnie, pracodawca cię skontroluje i zapłaci więcej. Nowe prawo podpisane

Czytaj więcej >

Praca

Raport dotyczący reskillingu w polskich firmach przygotowany przez Future Collars odbył się dzisiaj na GPW

Czytaj więcej >