BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Od 12 czerwca Wizz Air wprowadza zmianę w bezpłatnych odprawach. Turyści powinni uważać
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 05.06.2023 12:40

Od 12 czerwca Wizz Air wprowadza zmianę w bezpłatnych odprawach. Turyści powinni uważać

Wizz Air-samolot
Domena publiczna

Osoby, które w najbliższym czasie będą korzystać z usług linii lotniczych Wizz Air, powinny zwrócić uwagę na nową zasadę dotyczącą bezpłatnych odpraw. Od 12 czerwca węgierski przewoźnik skraca bowiem okienko na ich przeprowadzenie. 

Czasu będzie mniej

Aktualnie podróżujący liniami lotniczymi WizzAir mają 48 godzin na dokonanie darmowej odprawy (jeśli nie rezerwowali konkretnych miejsc). To jednak zmieni się już z początkiem przyszłego tygodnia. Pamiętaj, że od 12 czerwca 2023 r. od godz. 00:00 UTC bezpłatna oprawa online będzie dostępna od 24 do 3 godzin przed rozkładową godziną odlotu, jeśli nie wykupiono miejsca w ramach rezerwacji – informuje węgierski przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Osoby, które zarezerwowały konkretne miejsca na pokładzie samolotu, mogą przeprowadzić darmową odprawę online nawet 30 dni przed wylotem.

Fiat 126p obchodzi 50. urodziny. Pół wieku temu w Polsce rozpoczęła się prawdziwa rewolucja motoryzacyjna.

I tak robimy je na ostatni moment

Z danych przewoźników lotniczych wynika, iż większość pasażerów dokonuje odprawy na ostatnią chwilę – przypomina portal podroze.wprost.pl. Stąd też decyzja linii Wizz Air nie powinna być dla nas zaskoczeniem. Nie jest jednak znany oficjalny powód skrócenia czasu na dokonanie bezpłatnej odprawy online – być może ma to na celu zachęcenie klientów do wykupywania dodatkowych usług np. właśnie w postaci wybrania konkretnych miejsc na pokładzie samolotu, dzięki czemu można odprawić się znacznie wcześniej.

Odprawa na lotnisku może sporo kosztować

Pasażerowie linii lotniczych Wizz Air, którzy będą musieli dokonać odprawy na lotnisku, za pośrednictwem strony internetowej wizzair.com, muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 13 euro (ok. 58 zł). Natomiast tradycyjna odprawa to koszt w wys. aż 40 euro (prawie 180 zł). W niektórych lokalizacjach odprawa online nie jest dostępna. W tych szczególnych przypadkach możesz bezpłatnie odprawić się na lotnisku – informuje przewoźnik.

Polecane