BiznesINFO.pl > Finanse > WizzAir kusił urodzinową promocją. Tak kusił, że skusiło się zbyt wielu. "Błąd systemowy"
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 20.05.2023 13:30

WizzAir kusił urodzinową promocją. Tak kusił, że skusiło się zbyt wielu. "Błąd systemowy"

Samolot WizzAir
Domena publiczna

W czwartek, 18 maja, w związku z 19. urodzinami, WizzAir uruchomił dla członków “Wizz Discount Club” promocję, w której można było kupić bilety lotnicze taniej nawet o 19 proc. W wyniku błędu systemu, węgierski przewoźnik zaoferował tanie bilety dla zwykłych pasażerów, którzy nie byli członkami “Wizz Discount Club”.

Bilety za kilkadziesiąt złotych

W czwartek, 18 maja, w godzinach popołudniowych, miłośnicy podróży mogli upolować bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy wyborze najtańszej opcji bagażu podręcznego i przydziale losowego miejsca w samolocie, można było kupić bilet lotniczy za 35 zł w jedną stronę.

Okazje w aplikacji WizzAir

Okazyjne ceny na loty wyświetlały się użytkownikom aplikacji WizzAir przez niecałe dwie godziny. Początkowo aplikacja działała sprawnie, co umożliwiło wielu osobom zakup biletów na loty w kilka miejsc na najbliższe miesiące, a nawet na następny rok.

Co ciekawe, gdy w aplikacji zaznaczaliśmy opcję “Wizz Discount Club” - płatną z góry na rok opcję gwarantującą obniżone ceny biletów i usług - ceny biletów windowały o kilkaset złotych w górę.

Za 70 zł do Barcelony i z powrotem

Bilety w okazyjnych cenach można było kupić praktycznie do każdego kraju. 70 zł wystarczyło, żeby stać się posiadaczem biletów do Londynu, Dubaju, Dubrownika, Paryża czy Barcelony.

Po kilkudziesięciu minutach aplikacja WizzAir zaczęła działać znacznie wolniej, a użytkownikom chcącym wyszukać loty lub dokonać płatności, wyskakiwały błędy, cofając ich do punktu wyjścia.

WizzAir reaguje

Niestety, nie wiemy, ilu osobom udało się zakupić bilety lotnicze w tak niskich cenach, jednakże na portalach społecznościowych wiele z nich chwaliło się swoimi zdobyczami. Praktycznie każdy zadawał sobie pytanie, co spowodowało taką obniżkę biletów. Około godziny 18 ceny wróciły do normy. 

Z grup podróżniczych na Facebook'u dowiadujemy się, że osoby, które nabyły bilety 18 maja na następny dzień, udały się w podróż za 35 zł. Niestety, tyle szczęścia nie mieli inni klienci węgierskich linii lotniczych, którzy zaplanowali podróże na późniejszy termin. 19 maja w godzinach wieczornych zaczęli bowiem otrzymywać wiadomości e-mail z informacją, że ich bilety za 35 zł zostają anulowane z powodu “błędu systemowego”, występującego podczas zakupów. Przewoźnik poinformował także o zwrocie płatności i przeprosił za niedogodności. 

Tagi: Wizz Air