Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Obniżone stawki za gaz dla małych piekarni. Zmiany od 1 kwietnia
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 02.02.2023 09:48

Obniżone stawki za gaz dla małych piekarni. Zmiany od 1 kwietnia

Mateusz Morawiecki
East News

Rząd wprowadzi od 1 kwietnia niższe stawki na gaz dla małych piekarni i cukierni.

Obniżone stawki za gaz dla piekarni i cukierni

Podczas briefingu prasowego w piekarni “Żytnia” w Dąbrówce premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżki cen za gaz dla małych i średnich piekarni oraz cukierni, informuje Polska Agencja Prasowa. 

- Cena dla małych i średnich piekarni ma być utrzymany na poziomie 200,17 zł za MWh. - To będzie zniżka, którą mogą przedsiębiorcy już planować - powiedział premier. 

Na pomoc mogą liczyć piekarnie, których technologia produkcji opiera się o gaz.

Zmiany wejdą od 1 kwietnia. Obniżone stawki będą obowiązywać do końca roku.

Szef resortu rozwoju i technologii Waldemar Buda wyjaśnił, że rozwiązanie to będzie polegało na obniżeniu ceny gazu dla małych rodzinnych piekarni nawet dwu i trzykrotnie w stosunku do tego, co jest dzisiaj proponowane na rynku. 

Ceny energii dobijają małych przedsiębiorców

Wysokie ceny energii są problemem dla wszystkich przedsiębiorstw, w przypadku niewielkich biznesów mogą być jednak czynnikiem decydującym o tym, czy dana firma utrzyma się na rynku.

W połowie grudnia zeszłego roku Sejm przyjął część poprawek Senatu do ustawy o ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 roku, jednak nie znalazły się w niej rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, w tym piekarni.