Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nigeria: Konto prezydenta zostało zablokowane. Teraz w całym kraju już nikt nie może korzystać z Twittera
Radosław Święcki
Radosław Święcki 07.06.2021 02:00

Nigeria: Konto prezydenta zostało zablokowane. Teraz w całym kraju już nikt nie może korzystać z Twittera

komputer
pixabay.com/stevedimatteo

Nigeria bez Twittera. Wszystko dlatego, że tamtejszy rząd nakazał operatorom telekomunikacyjnym zablokowanie dostępu do tego portalu społecznościowego. Wcześniej Twitter zablokował konto prezydenta Nigerii.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego w Nigerii zablokowano dostęp do Twittera

  • Dlaczego Twitter zablokował konto prezydenta Nigerii

  • Który były polski poseł ubiega się o prezydenturę Nigerii

Nigeria bez Twittera

Ciężki chwile przeżywają mieszkańcy Nigerii, którzy nie wyobrażają sobie życia bez Twittera. Jak podaje za BBC Polska Agencja Prasowa, w kraju zablokowano dostęp do tego serwisu społecznościowego po tym jak taką decyzję operatorom telekomunikacyjnym nakazał rząd Nigerii. Powód? Oskarżenia o zagrożenie integralności kraju.

Twitter w Nigerii nie działa od sobotniego poranka. W tym dniu tamtejsze Stowarzyszenie Licencjonowanych Operatorów telekomunikacyjnych wydało oświadczenie w którym podkreśliło, że blokada Twittera była podyktowana "koniecznością respektowania zasad bezpieczeństwa narodowego zgodnie z prawem telekomunikacyjnym i wydanymi licencjami na działalność w tym sektorze".

Stowarzyszenie podkreśliło jednocześnie, że ich ocenie dostęp do zasobów internetowych zarówno online jak i offline powinien zostać zapewniony i być powszechny.

Blokady Twittera w Nigerii prawdopodobnie by nie było, gdyby nie wcześniejsza decyzja serwisu o czasowej blokadzie konta prezydenta Nigerii Muhammada Buhariego.

Twitter w Nigerii nie działa. Przez wpis prezydenta

Jaki był powód blokady konta nigeryjskiego prezydenta? Złamanie przez Buhariego regulaminu serwisu.

Chodzi o opublikowany we wtorek 1 czerwca post, w którym pojawiły się groźby wobec Nigeryjczyków. Chodziło o ludzi, którzy w czasie wojny domowej z końca lat 60' zdaniem prezydenta "nie zachowali się, jak trzeba". Buhari napisał, że reakcja na ich czyny będzie "silna i udzielona w języku, który zrozumieją".

Według serwisu post prezydenta Nigerii naruszył regulamin i w związku z tym czasowo zablokował jego konto.

Dziennikarze BBC, jak podaje PAP, zwracają uwagę, że decyzja o blokadzie jednej z najczęściej używanych platform komunikacyjnych w kraju będącym największą i najbardziej stabilną demokracją na kontynencie afrykańskim, jest szokująca.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu walkę o prezydenturę Nigerii zapowiedział John Godson, były poseł Platformy Obywatelskiej i współtwórca Polski Razem, pierwszej partii Jarosława Gowina. Przywrócenie Twittera mogłoby być jednym z jego wyborczych postulatów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: social media