Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie żyje współzałożyciel znanej firmy. Był jednym z najbogatszych Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 02.04.2024 15:11

Nie żyje współzałożyciel znanej firmy. Był jednym z najbogatszych Polaków

świeczka
Fot. Pixabay/Arcaion

Media właśnie obiegły smutne wieści. Nie żyje Jerzy Kasperczyk, współwłaściciel legendarnej marki i jeden z najbogatszych Polaków. Mężczyzna odszedł 26 marca bieżącego roku w wieku 62 lat. 

Nie żyje współwłaściciel kultowej firmy

Jerzy Kasperczyk był jednym z pięciu właścicieli legendarnej grupy Maspex. Firma powstała w 1990 roku, a poza Kasperczykiem jej założycielami byli Sławomir Rusinek, Krzysztof Pawiński, Józef Szczur oraz Zdzisław Struglik. Dziś firma ma 17 swoich zakładów, które znajdują się nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Tuż po świętach, we wtorek 2 kwietnia w sieci pojawiły się przykre doniesienia o śmierci Jerzego Kasperczyka. 

Zobacz także: W kwietniu duże zmiany w emeryturach. Seniorzy mogą być zaskoczeni

Ważne wieści dla seniorów. Są zmiany w legitymacjach emerytów

Jerzy Kasperczyk nie żyje

“Gazeta Krakowska” poinformowała, że Jerzy Kasperczyk zmarł 26 marca w wieku 62 lat. Co ciekawe, smutne wieści przekazano do wiadomości publicznej dopiero kilka dni później. Pogrzeb założyciela popularnej firmy zaplanowano na 2 kwietnia bieżącego roku. Uroczystość odbędzie się w Myślenicach w województwie małopolskim. 

Zobacz także: W kwietniu duże zmiany w emeryturach. Seniorzy mogą być zaskoczeni

Zmarł jeden z najbogatszych Polaków

Jerzy Kasperczyk był współzałożycielem największej prywatnej firmy w Polsce i jednej z największych firm spożywczych w regionie. Grupa produkowała marki, takie jak: Tymbark, Łowicz, Kubuś, Krakus, Tiger, Tarczyn czy Lubella. 

Oprócz tego Kasperczyk wiele razy znajdował się na liście stu najbogatszych Polaków magazynu “Forbes”. W ubiegłym roku zajął 44. miejsce, a wysokość jego majątku oszacowano na 1,59 miliardów złotych.