Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > NFZ oferuje ważną usługę za darmo. Nie trzeba czekać w kolejce
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 20.01.2024 19:34

NFZ oferuje ważną usługę za darmo. Nie trzeba czekać w kolejce

Narodowy Fundusz Zdrowia
Iberion

Darmowe usługi oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia dostępne bez kolejki? Dla wielu osób może to zabrzmieć jak żart. Prawda jest jednak taka, że faktycznie istnieje taka możliwość dla wszystkich Polaków. Trzeba jednak uprzednio spełnić warunki.

Kolejki do NFZ problemem Polaków

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów bezpłatnych wizyt u specjalistów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są kolejki. Po otrzymaniu odpowiedniego skierowania, czas oczekiwania na pierwszą wizytę bardzo często trwa kilka miesięcy.

Dla wielu osób możliwość jak najszybszej konsultacji ze specjalistą jest dość ważnym elementem rehabilitacji, stąd oczekiwanie może być istotnym problemem. Jak jednak wynika z doniesień portalu fakt.pl, niekoniecznie musi być aż tak źle.

Rewolucja w polskich szkołach. Podwyżki dla nauczycieli to tylko początek

NFZ oferuje tę usługę za darmo

W przypadku właśnie rehabilitacji, NFZ oferuje całkowicie darmową metodę rehabilitacji, która pozwala na ominięcie kolejek do specjalistów. Powód jest prosty - rehabilitacja może być prowadzona zarówno pod pełnym nadzorem fizjoterapeuty, jak również i w domu pacjenta.

Wszystko to możliwe jest w ramach programu Recepta na Ruch, który obecnie jest w fazie pilotażu. Wbrew pozorom, ma on niejako charakter hybrydowy; część rehabilitacji odbywa się w domu pacjenta, zaś pozostałe są stacjonarnie.

NFZ oferuje ważną usługę. Trzeba spełnić warunki

Nie każdy jednak może skorzystać z Recepty na Ruch. Udział w programie mogą wziąć ci pacjenci, którzy skończyli 25 lat, mogą samodzielnie brać udział w rehabilitacji dzięki swojemu stanowi zdrowia, oraz posiadają aplikację mojeIKP. 

Skierowanie do programu wystawia lekarz pierwszego kontaktu bądź specjaliści, którzy mogą również wykluczyć udział na podstawie konkretnych przeciwwskazań. Cały program trwa jedynie 18 tygodni.

źródło: fakt.pl