Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa 07.11.2018. Zlotowka w zlocie i pierwsze polskie monety-kule z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polske niepodleglosci, to nowe monety wprowadzone do obiegu przez Narodowy Bank Polski. N/z siedziba Narodowego Banku Polskiego w bialo-czerwonych barwach.
Jan BIELECKI/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Kwietnia 2020

Kryzys się powiększa, a NBP szykuje się na zakup luksusowych samochodów. Przetarg już rozpisany

NBP planuje wynająć 38 luksusowych samochodów, w tym wartego niemal pół miliona złotych SUV-a - informuje “Rzeczpospolita”. Jednak przetarg jest kontrowersyjny, ponieważ ogłoszono go już po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

NBP sobie nie żałuje. Przetarg na luksusowe auta w czasach pandemii

Jak podaje “Rz”, ogłoszenie przetargowe zostało opublikowane 17 marca 2020 r., czyli pięć dni po wprowadzeniu stanu epidemicznego na terenie całego kraju. NBP nie zniechęciło też unieważnienie przetargu na dostarczenie 280 samochodów dla administracji rządowej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

NBP zamierza wynająć 10 samochodów osobowych z segmentu “C” z nadwoziem kombi, 16 aut z segmentu D, 10 vanów mogących przewieźć osiem osób, jednego vana siedmioosobowego oraz jednego SUV-a, który budzi najwięcej emocji.

W tym roku nie ma szans na zagraniczne wakacje? Prezes niemieckiej Izby Lekarskiej nie pozostawia złudzeńW tym roku nie ma szans na zagraniczne wakacje? Prezes niemieckiej Izby Lekarskiej nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

NBP chce pławić się w luksusie

Z informacji przetargowej możemy się dowiedzieć, że samochód przeznaczony do przewozu siedmiu osób ma mieć minimalny rozstaw osi 3100 mm, automatyczną skrzynię biegów, silnik z samoczynnym zapłonem o mocy przynajmniej 330 KM i pojemnością skokową od 2500 do 3000 centymetrów sześciennych. Ale to nie wszystko.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Poza tym napęd na przednie i tylne koła, aktywny tempomat i zestaw poduszek powietrznych i kurtyn powietrznych zabezpieczających kierowcę i pasażerów. Pojazd musi spełniać normy emisji spalin Euro 6. Samochód musi zostać wyprodukowany w 2020 lub 2021 roku.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

NBP chce SUV-a za pół miliona złotych

“Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że wszystkie wymagania zawarte w informacji przetargowej spełniają tylko dwa modele SUV-ów. Jeden z nich to mercedes gls, który na polskim rynku kosztuje przynajmniej 425 900 zł. Drugi model jest jeszcze mocniejszy i droższy. Chodzi o bmw x7 m50d, wyposażone w 400-konny silnik, które w Polsce kosztuje co najmniej 483 900 zł. Oprócz nowych samochodów przetarg przewiduje również ubezpieczenie i usługi serwisowe.

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News