Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Największy polski bank ostrzega klientów: mogą stracić pieniądze i kontrolę nad kontem
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 04.02.2023 15:47

Największy polski bank ostrzega klientów: mogą stracić pieniądze i kontrolę nad kontem

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo (2)
Biznesinfo

Oszuści podszywają się pod bank PKO BP i rozsyłają e-maile z rzekomym wyciągiem okresowym. W rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie, którego instalacja grozi utratą pieniędzy z konta. Dlatego bank zaapelował do klientów, by pod żadnym pozorem nie otwierali oni takich załączników ani nie klikali w podejrzane linki zawarte w e-mailach. 

Oszuści podszywają pod bank PKO BP

Drugiego lutego bank PKO BP zamieścił na swojej stronie internetowej ostrzeżenie przed fałszywymi e-mailami zawierającymi rzekome wyciągi z konta. Załączył również screen takiej wiadomości.

bank PKO BP
Źródło: bank PKO BP.

Załącznik zawiera złośliwe oprogramowanie. Nie otwieraj go, nie klikaj też w linki w tego rodzaju e-mailach. Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem — apeluje PKO BP.

Instytucja zaznacza, by zawsze sprawdzać nadawcę wiadomości (w przypadku powyższego e-maila widać, że adres ten nie ma nic wspólnego z instytucją bankową) oraz zastanowić się, czy powinno się ją otrzymać. Na fałszywy charakter wiadomości często wskazują również błędy językowe.

Klienci, którzy będą mieli wątpliwości co do otrzymanej od banku korespondencji, mogą skontaktować się z przedstawicielami placówki, dzwoniąc na bezpłatną infolinię pod numerem 800 302 302.

Największy bank komercyjny w Polsce

W zeszłorocznej edycji „Rankingu banków w Polsce” PKO Bank Polski zajął pozycję lidera popularności wśród klientów banków. Według danych opublikowanych w połowie 2022 roku bank obsługiwał wówczas już 11,3 mln osób.