BiznesINFO.pl
Marek Bazak/EAST NEWS

Marek Bazak/EAST NEWS

Najbogatsza emerytka dostaje 25,3 tys. zł świadczenia. Kluczem do ogromnego świadczenia jest produktywność

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Najbogatsza emerytka może pochwalić się świadczeniem rzędu ponad 25 tys. w skali miesiąca. Tak wysoką emeryturę zawdzięcza bardzo długiemu stażowi pracy. O tym, jak ważny jest okres składkowy przekonała się inna kobieta, której emerytura wynosi zaledwie kilka groszy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile lat pracowała najbogatsza emerytka

  • Jaka jest najniższa emerytura

  • Jakie świadczenia wypłacają małopolskie oddziały ZUS

Najbogatsza emerytka w Polsce. Padł kolejny rekord

Najbogatsza emerytka to mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego. Kobieta otrzymuje co miesiąc ponad 25,3 tys. zł. Skąd te gigantyczne pieniądze?

Najbogatsza emerytka zawdzięcza swoje senioralne dochody bardzo długiemu stażowi pracy - 61 lat. Kluczem do sukcesu okazało się także późne przejście na emeryturę. RMF FM donosi, że mieszkanka Kujaw i Pomorza zgłosiła się po świadczenie dopiero po ukończeniu 80 lat.

Najbogatsza emerytka zdeklasowała tym samym ubiegłorocznego rekordzistę. Zgodnie z wyliczeniami ZUS najwyższe świadczenie w 2020 r. pobierał mężczyzna z województwa lubelskiego, który również pracował aż 61 lat. Jego emerytura wynosi 22,9 tys. zł.

- Im dłużej pracujemy, tym więcej składek zgromadzimy. Jednocześnie opóźniając przejście na emeryturę skracamy przewidywany czas jej wypłaty, dlatego świadczenie […] wzrasta - tłumaczył Karol Jagielski z zachodniopomorskiego oddziału ZUS.

Zamożnych emerytów jest więcej

Jednak najbogatsza emerytka w Polsce ma dość sporą konkurencję. Portal starosadeckie.info donosi bowiem, że bardzo wysokie świadczenia wypłacają także małopolskie oddziały ZUS.

Najwyższą emeryturę w tym regionie przekazuje placówka w Krakowie - ponad 23,7 tys. zł. Bardzo wysokie świadczenia wypłacają również oddziały w Nowym Sączu (16,9 tys. zł), Chrzanowie (14,8 tys. zł) i Tarnowie (12,1 tys. zł).

Nie każdy senior może liczyć na wysoką emeryturę

To, ile pobiera najbogatsza emerytka jest jeszcze bardziej zaskakujące, gdy weźmiemy pod uwagę wyliczenia ZUS w kontekście najniższych świadczeń. Z roku na rok liczba groszowych emerytur wzrasta.

Aktualny niechlubny rekordzista otrzymuje zaledwie 3 gr w ramach emerytury miesięcznie. Na tak niskie świadczenie może liczyć mieszkanka województwa zachodniopomorskiego, której okres składkowy wynosił zaledwie 1 dzień.

Jej sytuację finansową poprawia świadczenie uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. W ramach tego dodatku pobiera 500 zł. Jednak miesięczny budżet rzędu 500,03 zł i tak nie pozwala na zbyt kosztowne aktywności.

Ze świadczeniem groszowym musi pogodzić się także kobieta z województwa małopolskiego. W związku z tym, że przepracowała zaledwie 5 dni może liczyć na emeryturę w wysokości 25 gr miesięcznie.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >