Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nadchodzą spore zmiany dla klientów mBanku. Podano ważne terminy
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 13.07.2023 09:18

Nadchodzą spore zmiany dla klientów mBanku. Podano ważne terminy

pieniadze-gotowka-telefon-mbank
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Krajowy przelew nie zawsze będzie można anulować, a przelew na telefon zlecisz tylko do odbiorcy, który korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK. To nie koniec zmian, które już niebawem czekają osoby korzystające z usług mBanku. Przypomnijmy, iż w Polsce obsługuje on 4,6 mln klientów detalicznych oraz 33 tys. klientów korporacyjnych. 

mBank wprowadza zmiany w przelewach

Zmiany, które szykuje mBank, będą dotyczyły m.in. przelewów krajowych i zagranicznych. Od 26 września klient mBanku będzie mógł zlecić przelew na telefon tylko do odbiorcy korzystającego z systemu płatności mobilnej BLIK. Z tego powodu postanowienia w rozdziale 23, które dotyczą przelewu na numer telefonu stosujemy tylko do 25.09.2023 r. Jeśli czekasz na taki przelew, a nadawca zleci go przed tą datą, to nadal go odbierzesz – czytamy w wykazie zmian mBanku.

Poza tym zmieniają się postanowienia dotyczące przelewów SWIFT (przelewów walutowych do banku zagranicznego). Jeśli klient będzie chciał zlecić taki przelew, musi posiadać na rachunku środki niezbędne do jego realizacji. mBank informuje, że w przypadku zlecenia przelewu SWIFT w dzień, który nie jest dniem roboczym u dostawcy lub w dzień roboczy, ale po godz. 13:00, rachunek zostanie obciążony w najbliższym dniu roboczym po dniu, w którym mBank przyjął przelew. Takie zlecenie płatnicze można zmienić lub odwołać. Natomiast, jeśli przelew przychodzący mBank przyjmie w dzień, który nie jest dniem roboczym u dostawcy lub­ roboczy po godzinie 14:01, rachunek zostanie uznany w najbliższym dniu roboczym po dniu jego przyjęcia.

Wypłata dodatkowego świadczenia dla seniorów coraz bliżej. Miliony emerytów dostaną pieniądze.

Modyfikacje również w anulowaniu przelewów i oprocentowaniu rachunków

mBank poinformował, że już niebawem potwierdzenie przelewu w polskiej walucie, który nie jest realizowany natychmiast, tylko w ramach sesji wychodzących (o godz. 5.55, 9.55 oraz 13.25), będzie można pobrać w chwili zlecenia tego przelewu. Dlatego dodajemy postanowienia, że jeśli to zrobisz, nie zmienisz oraz nie odwołasz takiego przelewu. Na stronie internetowej umieścimy informację, od kiedy możesz korzystać z tego rozwiązania – tłumaczy mBank.

Klientów czekają też zmiany w zakresie oprocentowania rachunków. Do wskaźników, które mają wpływ na oprocentowanie rachunku, dodajemy stopę rezerwy obowiązkowej. Ze wskaźników usuwamy stopę redyskonta weksli. Robimy to, aby zapisy były jednakowe w całym regulaminie – czytamy w wykazie zmian.

Na temat zmian możesz się wypowiedzieć do 12 września

Klienci mBanku, którzy akceptują te zmiany, nie muszą nic robić. Natomiast ci, którzy nie wyrażają na nie zgody, mogą do 12 września zgłosić sprzeciw lub wypowiedzieć umowę – nie jest to obciążone żadnymi opłatami. Jeżeli zgłosisz sprzeciw, ale nie wypowiesz umowy, wygaśnie ona 12 września 2023 r.,  jeżeli wypowiesz umowę, rozwiąże się w dniu poinformowania Cię o zmianach, nie później jednak niż w dniu, w którym zmiany zostałyby zastosowane – wskazuje mBank.