Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Miliarderka z Ukrainy chce przejąć kolejną polską firmę. To duże przedsiębiorstwo z Pomorza
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 28.09.2023 14:30

Miliarderka z Ukrainy chce przejąć kolejną polską firmę. To duże przedsiębiorstwo z Pomorza

Ukraińska milionerka, flaga Ukrainy
Fot. BogUA, wikimedia, Galyna Fedoriwna Gerega

Galyna Fedoriwna Gerega złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie firmy Plast-Box ze Słupska. Media podają, że w sierpniu kobieta zawnioskowała o zgodę na przejęcie kontroli nad Instersport Polska.

Miliarderzy z Ukrainy

Galyna Fedoriwna Gerega wraz z mężem Aleksandrem są jednymi z najbogatszych biznesmenów w Ukrainie. Powołując się na szacunki ukraińskiego „Forbesa”, TVN24 podaje, że majątek Geregów wyceniany jest na 1,2 mld dolarów. W ubiegłym roku małżeństwo zajęło 6. miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

Tysiące osób zapłacą mniej za prąd. Warunki otrzymania zniżki są bardzo proste

Firma ze Słupska

UOKiK poinformował, że 20 września br. do Urzędu wpłynął wniosek złożony przez przez Galynę Fedoriwnę Gerega, dotyczący przejęcia kontroli nad Przetwórstwem Tworzyw Sztucznych „Plast-Box”. Przejęcie miałoby się odbyć poprzez objęcie akcji spółki. Głównym przedmiotem działalności słupskiego przedsiębiorstwa jest produkcja opakowań sztywnych z tworzyw sztucznych, w szczególności dla branży chemicznej i spożywczej. - Jako wiodący producent wiader plastikowych, korzystając z naszego doświadczenia, pomagamy realizować cele sprzedażowe klientów na ponad 30 rynkach w Europie - czytamy na stronie firmy.

Będą dodatkowe pieniądze dla emerytów. Świetne wiadomości od ZUS.

Przejęcie sieci sklepów sportowych w Polsce

To nie jest jednak koniec biznesowych planów ukraińskich miliarderów. W sierpniu Gerega złożyła wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie polskiej dywizji sieci Intersport. Miałoby się to dokonać za pośrednictwem spółek zależnych, w których Ukrainka ma udziały.

Tagi: firma Ukraina