BiznesINFO.pl > Praca > Mercedes umie wynagrodzić swoich pracowników. Gigant motoryzacyjny szykuje się do wypłat sowitych premii
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.01.2023 16:13

Mercedes umie wynagrodzić swoich pracowników. Gigant motoryzacyjny szykuje się do wypłat sowitych premii

EN 01544862 0019
Rex Features/East News

Mercedes w 2022 r. postanowił opracować nową strategię, która miała na celu zwiększenie współudziału pracowników firmy w zyskach przez nią wypracowanych. Stratedzy niemieckiego giganta motoryzacyjnego uznali rozwiązanie z poprzedniego roku za przynoszące efekty, dlatego w 2023 r. wielu pracowników Mercedesa również dostaje spore premie.

Pierwszy raz, kiedy Mercedes podzielił się zyskami ze swoimi pracownikami nastąpił w 1997 r., pisze onet.pl. Od tamtej pory system funkcjonuje, choć przechodził swoje modyfikacje. Zyski wypracowane przez niemiecką firmę w ostatnim roku znowu pozwolą na wypłatę dużych środków pieniężnych pracownikom.

Mercedes rozda rekordowe premie

Zysk firmy ma zostać rozdysponowany pomiędzy 93 tys. pracowników. Niektórzy z nich dostaną premię w wysokości nawet 7 tys. euro. W przeliczeniu na złote to jest ponad 30 tys. zł.

Mercedes na zamiar zmieniać nadal sposób zarządzania swoimi finansami, aby jak najwięcej osób korzystało z wypracowanych zysków, co ma wzmocnić utożsamianie się ich z marką.

Warto jednak zauważyć, że Mercedes z 2019 na 2020 przeprowadził restrukturyzację, która przyczyniła się do zwolnienia prawie 10 tys. osób z firmy.

Tagi: motoryzacja
Polecane