Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > mBank ostrzega swoich klientów. „Zachowajcie czujność”
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 15.06.2023 10:30

mBank ostrzega swoich klientów. „Zachowajcie czujność”

mBank
Marek BAZAK/East News

Serwis bankier.pl podaje, że mBank wystosował komunikat do swoich klientów, w którym ostrzega przed oszustami próbującymi ukraść pieniądze z konta bankowego swojej ofiary.

Ostrzeżenie mBanku

mBank ostrzega przed przestępcami, którzy podają się za pracowników banku lub osobami, które oferują bardzo korzystne inwestycje. W rzeczywistości przestępcy próbują ukraść pieniądze z konta bankowego swojej ofiary.

Serwis informuje, że oszuści podszywają się pod pracowników mBanku, a także doradców inwestycyjnych. Licząc na łatwowierność klientów banku, oszuści zachęcają do inwestycji np. w kryptowaluty czy akcje firm energetycznych.

Przestępcy są przygotowani

Bank zaznacza, że oszuści dysponują spreparowanymi stronami giełd, na których prezentują wysokie wyniki inwestycji. „Natomiast linki, które wysyłają prowadzą do fałszywych stron rzekomych kursów akcji, które nie mają nic wspólnego z prawdą” - wyjaśnia mBank.

"Zachowaj czujność, gdy ktoś obiecuje Ci duże zyski w krótkim czasie, przy minimalnym ryzyku (...) Jeśli masz wątpliwości co do wiarygodności inwestycji, nie bierz w niej udziału" - przestrzega mBank.

Ruszyły kontrole domów. Można zapłacić nawet 10 tys. zł kary. 

Seniorka straciła 70 tys. zł

PAP informuje, że 63-letnia mieszkanka Lublina straciła prawie 70 tys. zł. Seniorka uwierzyła kobiecie podającej się za pracownika banku. Oszustka twierdziła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. Aby temu zapobiec 63-latka miała przelać oszczędności na konto, mające być rachunkiem technicznym. W ten sposób seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Tagi: mBank oszustwo