Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lotnisko w Radomiu świętuje. Nowy przewoźnik to międzynarodowy gigant
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 06.10.2023 20:25

Lotnisko w Radomiu świętuje. Nowy przewoźnik to międzynarodowy gigant

Lotnisko, Radom, Hala
Domena publiczna

Z lotniska w Radomiu będzie latał węgierski niskokosztowy przewoźnik Wizz Air - nieoficjalnie dowiedziało się Radio dla Ciebie. Obecnie z Radomia latają tylko Polskie Linie Lotnicze LOT, tym samym węgierski przewoźnik byłby drugim na lotnisku Warszawa-Radom.

Radomskie lotnisko z rekordową liczbą pasażerów

Powołując się na informacje przekazane przez Polskie Porty Lotnicze, serwis warszawa.naszemiasto.pl podaje, że lotnisko w Radomiu od momentu otwarcia pod koniec kwietnia obsłużyło już ponad 85 tys. podróżnych. - Z usług portu korzystają mieszkańcy wszystkich regionów Polski, nawet tak odległych województw jak: lubuskie, zachodniopomorskie czy dolnośląskie - podaje serwis. PPL przekazały w komunikacie, że potencjał lotniska dostrzegają też touroperatorzy.

Ujawniono zarobki prowadzących "Wiadomości". Są milionerami

Międzynarodowy gigant oferuje częste promocje

Kilka dni temu media donosiły, że trwają negocjacje Wizz Air'a z Polskimi Liniami Lotniczymi. Rozmowy miały dotyczyć pojawienia się węgierskiego przewoźnika na lotnisku Warszawa-Radom. Radio dla Ciebie podało nieoficjalnie, że decyzje zapadły i Wizz Air zacznie przewozić pasażerów udających się w podróż z Radomia.

Wizz Air jest jedną z najpopularniejszych linii lotniczych i cieszy się nieustającą popularnością wśród polskich turystów. Węgierski gigant oferuje przystępne ceny, częste promocje oraz bogatą siatkę połączeń.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o błędzie systemu w Wizz Air, który pozwalał na kupowanie biletów lotniczych za 35 zł. 

Konferencja prasowa

Jak informuje Radio dla Ciebie, we wtorek odbędzie się  konferencja prasowa, podczas której dowiemy się, czy i kiedy dokładnie popularny przewoźnik zacznie latać z Radomia. Być może nowe połączenia zostaną uruchomione jeszcze zimą tego roku. Na oficjalne informacje i kierunki trzeba poczekać jeszcze kilka dni.