Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ujawniono zarobki prowadzących "Wiadomości". Są milionerami
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 06.10.2023 15:18

Ujawniono zarobki prowadzących "Wiadomości". Są milionerami

Danuta Holecka
Wojciech Olkusnik/East News

Piątkowy poranek rozpoczął się od niezwykłych informacji, które podał Onet. Dziennikarze serwisu dotarli do umów czołowych prezenterów „Wiadomości” w TVP. Jesteście ciekawi ile zarabia Danuta Holecka i Michał Adamczyk? Są już milionerami.

Milionerzy w TVP

„Wiadomości” są najważniejszym programem informacyjnym TVP. Z ustaleń Onetu wynika, że najhojniej wynagradzani są Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Poza nimi, wydanie główne „Wiadomości” prowadzą Edyta Lewandowska, Marta Kielczyk oraz Anna Bogusiewicz, jednakże ich zarobki są dużo niższe.

Onet zwraca uwagę na fakt, iż Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk mają dwie umowy. Oboje są zatrudnieni jako osoby fizyczne, z wynagrodzeniami wahającymi się w ostatnich latach na poziomie 5-10 tys. zł. Natomiast prawdziwe kokosy zarabiają prowadząc jednoosobowe firmy, z którymi TVP zawiera bardzo korzystne umowy.

Kierowca stracił 120 tys. zł. Złodzieje wykorzystali bardzo prostą metodę

Danuta Holecka może pochwalić się imponującymi zarobkami

Jedna z dwóch najbardziej rozpoznawalnych osób prowadzących „Wiadomości”, Danuta Holecka, miała we wrześniu 2020 r. podpisać umowę na prowadzenie programu 10-11 razy miesiącu za 46 tys. zł netto. Umowa skończyła się na początku 2023 r. „W sumie Holecka miała przez ten czas zarobić niemal 1,4 mln złotych, choć w umowie znalazł się też zapis, że wraz z innymi dodatkami "łączna wartość umowy (…) nie przekroczy kwoty 2 072 550,00 zł. Te ponad 2 mln maksymalnej gaży to kwota netto" - donosi Onet. Na mocy nowo zawartej umowy Holecka miała dostać podwyżkę do 50 tys. zł netto. Przez niecałe pięć lat TVP może wypłacić jej maksymalnie ponad 4 mln zł netto.

Poczta Polska zrobiła dobry interes. Zarobi na nim miliony.

Michał Adamczyk też nie może narzekać

Onet wziął oczywiście na tapet postać Michała Adamczyka. Jako jeden z głównych prezenterów TVP, dziennikarz, który ostatnio został zmuszony pójść na urlop w wyniku afery sprzed lat, może pochwalić się równie imponującymi zarobkami co redakcyjna koleżanka. Z dokumentów, do jakich dotarł Onet, wynika, że Adamczyk może aktualnie liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 47 tys. złotych netto miesięcznie. „Michał Adamczyk od początku sierpnia 2020 r. do końca stycznia 2023 r. za prowadzenie "Wiadomości" i programu "Bez retuszu" w TVP Info zarabiał 43 tys. zł netto miesięcznie. Jako właściciel jednoosobowej firmy Mediami zarobił na współpracy z telewizją publiczną łącznie już niemal 1,3 mln zł, choć wraz z innymi świadczeniami mógł otrzymać blisko 2 mln zł. Obecny kontrakt Adamczyka opiewa na kwotę 47 tys. zł netto miesięcznie” - czytamy na stronie Onetu.

Co z pozostałymi prezenterami?

Dziennikarze serwisu nie zapomnieli również o najświeższych twarzach „Wiadomości”. Edyta Lewandowska podpisała z TVP umowę w ramach własnej działalności. Zgodnie z jej treścią, co miesiąc na jej konto za pracę dla Telewizji Polskiej trafia ok. 40 tys. zł netto. Marta Kielczyk z kolei co 30 dni wzbogaca się o kolejnych 42 tys. zł.

Tagi: TVP Zarobki