Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Loteria szczepionkowa kusi nagrodami. Można dostać nawet milion złotych, ale jest jeden warunek
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:21

Loteria szczepionkowa kusi nagrodami. Można dostać nawet milion złotych, ale jest jeden warunek

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 06.04.2020. Polskie pieniadze. Moneta 1 zl.
East News, Arkadiusz Ziolek

Loteria szczepionka ma zachęcić Polaków do przyjmowania medykamentów przeciwko COVID-19. Najwyższe wygrane zostały przeznaczone dla tych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest loteria szczepionkowa

  • Jakie nagrody można wygrać

  • Kto zgarnie najwięcej

Loteria szczepionkowa już niedługo

Podczas gdy rządzący innych krajów przygotowują dla swoich obywateli kapanie informacyjne dotyczące szczepionek, Zjednoczona Prawica wpadła na pomysł loterii szczepionkowej. Wszystko po to, aby Polacy chętniej brali udział w Narodowym Programie Szczepień.

Organizatorem loterii szczepionkowej ma być Totalizator Sportowy, a pula nagród wyniesie 140 mln złotych. Jednakże zanim weźmiemy udział w loterii szczepionkowej, będziemy musieli wyrazić na to zgodę.

Z regulaminu loterii szczepionkowej wynika, że co dwutysięczny uczestnik loterii będzie mógł wygrać 500 zł. W każdym tygodniu będą rozlosowywane nagrody o wartości 50 tys. zł, hulajnogi elektryczne oraz vouchery.

Prawdziwa gratka będzie miała miejsce raz w miesiącu, bowiem w loterii szczepionkowej dwie nagrody po 100 tys. złotych i samochody hybrydowe. W finalne do zgarnięcia jest milion złotych oraz auta.

W loterii szczepionkowej mogą wziąć udział wszystkie osoby, które przyjęły co najmniej jedną dawkę medykamentu, ale jest jeden szkopuł. Dziennik "Fakt" informuje, że największe nagrody zostały przeznaczone tylko dla zaszczepionych dwiema dawkami.

Obecnie w Polsce zaszczepiono już 22,7 mln osób. Dwie dawki szczepionki przyjęło już niemal 9 mln obywateli. Rząd podkreśla, że nie planuje, aby szczepienie było obowiązkowe dla wszystkich.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]