By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87622265
By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87622265
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Marca 2020

Szacowana długość życia i wartość społeczna. W ten sposób lekarze z europejskiego kraju decydują, kogo ratować

Leczenie koronawirusa w Hiszpanii będzie zależeć od tego, kim jest pacjent i ile będzie żył. To niektóre z kryteriów, które będą brane pod uwagę w Hiszpanii. To konsekwencja przeciążenia systemu zdrowotnego - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Leczenie koronawirusa zależne od tego, kim jesteś

Jak podaje “DGP”, w Hiszpanii leczenie koronawirusa będzie zależeć od takich kryteriów jak szansa na przeżycie pacjenta, oczekiwana długość życia czy “wartość społeczna” pacjenta. Lekarze będą musieli wybierać, kogo kierować na oddziały intensywnej terapii a kogo nie.

Ale Hiszpania nie jest jedynym krajem, w którym leczenie koronawirusa będzie zależało od stanu pacjenta. Lekarze z Niemiec obawiają się, że już niedługo zabraknie miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19. Jak podaje WP za dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung”, w związku z tym powstał specjalny katalog zaleceń w sprawie decyzji, kto ma być leczony, a kto nie.

Leczenie koronawirusa problematyczne także w innych krajach

Ze Stanów Zjednoczonych również dochodzą dramatyczne informacje związane z leczeniem koronawirusa i konsekwencji z tym związanych. Jak podaje “DGP”, dziekani szkół medycznych konsultują się między sobą w kwestii zasięgnięcia porad prawnych. Dlaczego? Boją się, że trafią do więzienia za odłączenie niektórych pacjentów od respiratorów, żeby dać szanse na przeżycie innym. Chcą mieć pewność, że nie zostaną posądzeni o morderstwo.

Te sytuacje pokazują, że systemy zdrowotne na całym świecie nie były przygotowane na leczenie koronawirusa. Magazyn “The Atlantic” niedawno opisywał także sytuację lekarzy i pielęgniarek we Włoszech, którzy także będą musieli wybierać komu pomóc. Wszystkich nie uda się uratować.

To nie leczenie koronawirusa jest największym problemem

Ale problemy ze służbą zdrowia nie będą dotykać tylko chorych na COVID-19. Pandemia odbierze miejsca w szpitalach również pacjentom z innymi chorobami, a kwarantanna doprowadzi do zamknięcia wielu oddziałów. Koronawirus obnażył największe braki i niedociągnięcia w systemach zdrowotnych na całym świecie. I to nie leczenie koronawirusa jest największym problemem, ale brak środków i rąk do pracy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News