Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Włochy

Włochy

Włochy domy
03.03.2024 22:03 Kupiły domy we Włoszech za 1 euro. Powiedziały, co stało się później

Włoskie samorządy od kilkunastu lat sprzedają domy za symboliczne 1 euro. Oczywiście nieruchomości te trzeba gruntownie zrewitalizować, a to i tak nie wszystko, na co musimy być przygotowani. Dwie Amerykanki, które zdecydowały się na ryzykowną transakcję, opowiedziały po latach, czy żałują swojej decyzji. W końcu nie sposób nie odnieść wrażenia, że porwały się z motyką na słońce. Co więc na to same zainteresowane?

lotto, kupony, pieniądze
23.02.2024 18:23 Senior wygrał fortunę. Pobiegł do kolektury i przeżył dramat

Kto nie chciałby wygrać na loterii? 87-latek przez chwilę wierzył, że został milionerem. Dzięki grze liczbowej miał wygrać aż 64 miliony euro! Zamiast wielkich pieniędzy, spotkało go jednak wielkie rozczarowanie. Gazeta podała błędny wynik losowania.

Wenecja
16.09.2023 16:03 Wstęp do miasta tylko z biletem. Zaskakująca decyzja władz

Jedno z włoskich miast zdecydowało się na wprowadzenie biletów wstępu na teren miasta. Ta kontrowersyjna decyzja odbiła się szerokim echem, i nie wszystkim się podoba. Z drugiej strony rozwiązanie to wygląda na konieczne.

taxi
13.08.2023 18:56 Darmowy transport pijanych imprezowiczów z dyskoteki do domu. Nowy, szalony pomysł polityków z UE

Mocno kontrowersyjny pomysł prosto z Półwyspu Apenińskiego. Włoski resort infrastruktury i transportu postanowił walczyć z plagą pijanych kierowców w nietypowy sposób. W tym celu zobowiązał się do zafundowania darmowych przewozów taksówką osobom pod wpływem alkoholu. Muszą one jednak spełniać pewien warunek.

Kobieta na plaży
04.07.2023 19:21 Włosi mają dość półnagich turystów. Zakaz skąpych strojów na ulicach, dla opornych spore mandaty

PAP informuje, że we włoskim mieście Chioggia niedaleko Wenecji wprowadzono zakaz chodzenia w skąpym odzieniu po ulicach. „Strażnicy będą nieugięci” - mówi burmistrz Mauro Armelao zapowiadając karę w wysokości 75 euro za niezastosowanie się do zasad.

euro-portfel
19.06.2023 09:36 W tym miasteczku możesz wynająć dom za 1 euro. Włosi wyciągają rękę do obcokrajowców

Za 1 euro można tu było najpierw kupić dom. Teraz natomiast pora na drugą część projektu, czyli wynajem nieruchomości za 1 euro miesięcznie. Z taką inicjatywą wyszły władze wioski Ollolai znajdującej się w samym sercu Sardynii – informuje serwis bankier.pl.

None
12.06.2023 17:45 Kupił we Włoszech dom za jedno euro. Szybko wpadł w tarapaty

Pewien Australijczyk postanowił skorzystać w promocji zorganizowanej przez władze na Sycylii i kupił dom za 1 euro. Nie dotrzymał jednak warunków umowy i był zmuszony sprzedać nieruchomość po trzech latach od zakupu.

Stan wyjątkowy we Włoszech
16.01.2023 18:14 Włoski mafiozo złapany. Uciekał przez 30 lat, zabijał sędziów

Włoska policja ogłosiła w poniedziałek złapanie poszukiwanego od 30 lat bossa Cosa Nostry, Matteo Messiny Denaro. Był poszukiwany od 30 lat za zamordowanie dwóch sędziów.Denaro był leczony w prywatnym szpitalu na Sycylii. Jak podaje Reuters, leczył się tam na nowotwór pod fałszywym imieniem. W zeszłym roku miał mieć operację.

euro - unsplash
30.12.2022 10:04 Włochy: kobieta przez przypadek spaliła w kominku 20 tys. euro

Włoska gazeta Il Messaggero poinformowała, że w jeden ze świątecznych wieczorów mieszkanka Rzymu spaliła w kominku 20 tys. euro. Kobieta nie wiedziała, że jej mąż umieścił tam pocztowe obligacje oszczędnościowe o takiej wartości.

Statek Pangeos
12.12.2022 20:06 Planują zbudować największy statek w historii. Wygląda jak żółw i ma kosztować 8 mld dolarów

Włoskie studio designerskie - Lazzarini Design Studio - opracowało projekt ogromnego statku w kształcie żółwia z rozłożonymi płetwami. Jego budowa ma pochłonąć aż 8 miliardów dolarów. Jeżeli projekt zostanie zrealizowany, będzie to największy oraz najdroższy statek w historii.

euro-markus-spiske-ms6N-gBtbCQ-unsplash
26.11.2022 16:07 28 tys. euro za przeprowadzkę. Włoskie miasteczko szuka nowych mieszkańców

Urzędnicy malowniczego miasteczka Presicce, położonego w regonie włoskiej Apulii, oferują prawie 30 tys. euro za zakup opuszczonego domu i zamieszkanie w starszej dzielnicy miasta – podaje portal CNN. Ceny lokali wystawionych na sprzedaż zaczynają się już od 25 tys. euro.

2017-12-19-19-23-27
26.08.2022 14:39 Rosyjska agentka w dowództwie NATO. Działała aż 10 lat

Na ten temat mógłby powstać cały film. Włoskie media ujawniają kulisy afery szpiegowskiej. Jak wynika z międzynarodowego dziennikarskiego śledztwa, rosyjska agentka działała w strukturach NATO aż 10 lat, a potem odleciała do Rosji.

water-blue-drinking-water-liquid-Distilled-water-mineral-water-1615645-pxhere.com
10.07.2022 14:28 We Włoszech może za chwilę zabraknąć wody gazowanej. Producenci mają problem z surowcami do produkcji

Włochy mierzą się z problemami w dziedzinie produkcji wody gazowanej. Największy producent w kraju musiał przerwać produkcję z powodu niedoboru wody, ale także dwutlenku węgla. Alberto Bertone, prezes grupy Fonti di Vinadio, największej włoskiej firmy produkującej wodę do picia Acqua Saint'Anna przyznał, że firma musi przerwać produkcję wody gazowanej. Na decyzję wpływ ma susza trawiąca północne Włochy oraz niedobory dwutlenku węgla, przekazuje turyńskie wydanie "Corriere Della Sera".

Fot. Arkadiusz Ziołek East News
14.11.2021 01:00 Nowe zasady na stokach. Na narty tylko z ubezpieczeniem

Od nowego roku wszyscy narciarze na włoskich stokach, będą musieli wykupić ubezpieczenie. Dotyczy to zarówno miejscowych, jak i turystów. Kary za ich brak będą dotkliwe, bowiem wyniosą od 100 do 150 euro. 1 stycznia wchodzi w życie obowiązek posiadania ubezpieczenia od wypadków. Warto o tym pamiętać, przypominają o tym też, włoskie media w pierwszych miejscowościach alpejskich już rozpoczął się bowiem sezon narciarski.

Rusza proces „Cassandra” 
17.09.2021 02:00 Rusza proces „Cassandra” 

Na 22 września zaplanowane są przed włoskim sądem pierwsze przesłuchania w ramach tzw. procesu „Cassandra” dotyczącego działań korupcyjnych, w które miał być zamieszany gigant tytoniowy Philip Morris (PMI). To efekt śledztwa i aktu oskarżenia, skierowanego przez prokuraturę z Rzymu przeciw menedżerom i współpracownikom PMI oraz urzędnikom państwowym. Zdaniem prokuratury przedstawiciele PMI mogli dopuścić się korumpowania urzędników państwowych, a także zakłócić działania konkurencji. W zamian za przesunięcie terminu wzrostu akcyzy na wyroby firmy przedstawiciele PMI mieli np. obiecywać urzędnikom zatrudnianie i awansowanie ich krewnych.Według prokuratury poza korumpowaniem urzędników spółka PMI mogła stosować też nielegalne metody w celu zakłócenia prowadzenia działalności handlowej przez BAT Italia Spa, konkurenta Philip Morris.O sprawie napisał we wrześniu ubiegłego roku Saul Caia, dziennikarz ”ll Fatto Quotidiano” w artykule pt. „Sprawiedliwość i bezkarność”. „Firmie Philip Morris Italia grozi proces: Rzymscy prokuratorzy wnoszą o postawienie w stan oskarżenia byłych menedżerów oskarżonych o korupcję. Zastępca prokuratora Rzymu Alberto Pioletti stawia zarzut spółce, że jej menedżerowie i współpracownicy mogli popełnić przekupić niektórych dyrektorów Agencji Celnej i Monopolistycznej, i uzyskać w zamian poufne informacje o cenach papierosów, konkurentach rynkowych i ewentualnych kontrolach”.Portal www.ilfattoquotidiano.it podał wówczas, że menadżerom i współpracownikom Philip Morris Italia postawiono zarzut próby przekupienia niektórych dyrektorów Autonomicznej Administracji Monopoli Państwowych w zamian za poufne informacje o cenach papierosów, konkurentach rynkowych i ewentualnych kontrolach administracyjnych.Według informacji z prokuratury, na które powołało się „Il Fatto Quotidiano”, Leo Checcaglini, współpracownik firmy, w okresie od stycznia do lipca 2018 r. „mógł budować relacje” z kierownikami Ministerstwa Gospodarki i Finansów, a po uzyskaniu ściśle tajnych informacji mógł dzielić się nimi z najwyższym kierownictwem firmy, włączając byłego prezesa i byłego dyrektora generalnego Philip Morris Italia.Przedstawiciele Philip Morris Italia tłumaczą:„Jak dobrze wiadomo, przesłuchanie stanowi pierwszy krok w tym procesie. Przedstawiciele spółki Philip Morris Italia Srl („PM Italia”) są przekonani, że podczas procesu zostanie oczyszczona z zarzutów, które postawiono, ponieważ nie podjęto żadnych działań niezgodnych z prawem w interesie lub na korzyść spółki”.Źródła:https://www.ilfattoquotidiano.it/2021/05/11/philip-morris-italia-ex-manager-e-funzionari-pubblici-a-processo-per-corruzione-e-turbata-liberta-del-commercio/6194722/https://roma.repubblica.it/cronaca/2021/05/11/news/corruzione_a_processo_i_dirigenti_philip_morris_italia_e_delle_dogane-300531431/

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
14.07.2021 02:00 Przeprowadzka do Włoch i 130 tys. zł nagrody. Wystarczy zgodzić się na jedno

Za przeprowadzkę do włoskiego miasteczka można dostać nawet 130 tys. zł. Warunkiem jest mniej niż 40 lat i chęć do rozkręcenia biznesu.

pixabay, shotput
11.07.2021 02:00 Leonardo Da Vinci ma więcej potomków niż myślano. Naukowcy skończyli jego drzewo genealogiczne

Naukowcom udało się odkryć tożsamość 14 żyjących potomków Leonarda da Vinci. Dzięki ich żmudnej pracy znanych jest 21 pokoleń rodziny Leonarda da Vinci. Z tego artykułu dowiesz się:Kim był Leonardo da VinciJakie zawody wykonują jego przodkowie

Pixabay/Pexels
19.05.2021 02:00 Zakaz szczekania nałożony na psy w nocy. Decyzja burmistrza wywołała burzę

Zakaz szczekania psów w nocy dołączył do katalogu wykroczeń w miasteczku na północy Włoch. Właściciele, którzy nie upilnują czworonogów narażają się na wysoką karę. Nowe prawo zbulwersowało obrońców praw zwierząt.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie wprowadzono zakaz szczekaniaJaka kara grozi za jego złamanieJak tego typu przewinienia interpretują polskie sądy

Pobierał pensję 15 lat
26.04.2021 02:00 Włochy. Pobierał pensję przez 15 lat, w pracy nie pojawił się ani razu

Pracownik publicznej służby zdrowia pobierał pensję przez piętnaście lat, jednakże nigdy nie pojawił się w pracy. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny oraz jego szefostwa, które tolerowało wybryki mężczyzny. Do zdarzenia doszło we Włoszech.Z tego artykułu dowiesz się:Jak wygląda historia z WłochJakie są podobne przypadkiCo grozi sprawcom

Włosi sprzedawali dom z 1 euro. Hiszpania poszła dalej.
28.03.2021 01:00 We Włoszech sprzedają domy za 1 euro, w Hiszpanii całe wioski. Za cenę dużego mieszkania

Z tego artykułu dowiesz się:Na jakich zasadach odbywa się sprzedaż włoskich domówJakie warunki trzeba spełnić, aby kupić wieś w HiszpaniiKtóre wsie są na sprzedaż

Politycy nie mają czego szukać we włoskiej restauracji
21.02.2021 01:00 Włoska restauracja nie sprzeda nic politykom. Wszystko z powodu obostrzeń

Z tego artykułu dowiesz się:Włoska restauracja nie zamierza obsługiwać politykówSkąd takie stanowisko lokaluIle w ciągu roku było we Włoszech zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa

Włochy zachęcają do kupna domu na Sycylii
07.02.2021 01:00 Dom we Włoszech kupisz za równowartość 5 zł. Potem dopłacą Ci jeszcze do remontu

Z tego artykułu dowiesz się:Która miejscowość oferuje domy za 1 euroDlaczego władze Włoch zdecydowały się na ten krokJakie są wymogi względem potencjalnych nabywców

Włochy otwierają bary i restauracje
01.02.2021 01:00 Włochy otwierają gastronomię. Restauracje i puby już ruszyły

Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy we Włoszech otworzy się gastronomiaCo o luzowaniu obostrzeń myślą eksperciIle Włochów jest zakażonych koronawirusem

Zakaz przemieszczania się we Włoszech
11.12.2020 01:00 W jednej gminie kuchnia, w drugiej salon. Absurdalny zakaz zabrania im chodzić po domu

Z tego artykułu dowiesz się:Co zakaz przemieszczania oznacza dla WłochówZ jakimi absurdalnymi zakazami spotykaliśmy się od początku epidemii

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Wyspy Eolskie. Wyspa Lipari. Miasto Lipari. n/z Jedna z ulic w miescie Lipari.
30.11.2020 01:00 Za równowartość 4,50 zł możesz kupić dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa

Z tego artykułu dowiesz się:Czym charakteryzuje się miasteczko CastropignanoJakie warunki trzeba spełnić, aby kupić dom za 1 euroCzy zakup domu wiąże się z dodatkowymi kosztami

  • 1
  • 2