Szokujące odkrycie włoskich naukowców dotyczących koronawirusa
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 21 Listopada 2020

Nieprawdopodobne odkrycie na temat koronawirusa. Podważa wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy

Szokujące odkrycie włoskich naukowców dotyczące koronawirusa. Według nich SARS-CoV-2 był obecny we Włoszech już we wrześniu ubiegłego roku, czyli trzy miesiące przed oficjalnym wykryciem pierwszego przypadku zakażenia w kraju i kilka miesięcy przed ujawnieniem pierwszego przypadku na świecie.

Szokujące odkrycie naukowców

Dotychczas wszyscy żyli w przekonaniu, że pandemię zapoczątkował pierwszy przypadek koronawiursa w Wuhan w środkowych Chinach, jaki wykryto w grudniu ubiegłego roku. Potwierdziła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która uznała, że przed grudniem 2019 roku przypadki zakażeń wirusem nie były znane.

Wydawało się, że dopiero po kilku miesiącach koronawirus dotarł do Europy. W Polsce pierwszy przypadek odnotowano 4 marca br. Niemal dwa tygodnie wcześniej, 21 lutego pierwsze zakażenie wykryto we Włoszech w małym miasteczku niedaleko Mediolanu w regionie Lombardia. Okazuje się jednak, że koronawirus był obecny w kraju znacznie wcześniej, o czym informują włoscy naukowcy.

Włoscy naukowcy z Narodowego Instytut Raka, jak podaje za Reutersem Gazeta.pl twierdzą, że koronawirus był obecny już jesienią ubiegłego roku, czyli na kilka miesięcy przed oficjalnym stwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia na świecie. W artykule "Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał SARS-CoV-2 w okresie przedpandemicznym we Włoszech", który został opublikowany w czasopiśmie naukowym Tumori Journal naukowcy podają, że 11,6 proc. z blisko 960 zdrowych pacjentów biorących udział w badaniu przesiewowym w kierunku raka płuc między wrześniem ubiegłego roku a marcem tego roku rozwinęło przeciwciała koronawirusa na długo przed lutym 2020 roku, czyli pierwszym stwierdzeniem zakażenia we Włoszech.

Co istotne, o podobnych wnioskach informują również naukowcy z Uniwersytetu w Sienie.

- Okazało się, że cztery przypadki z pierwszego tygodnia października 2019 roku były również pozytywne jeśli chodzi o przeciwciała koronawirusa, co oznacza, że osoby te zostały zakażone we wrześniu – mówi w rozmowie z Reutersem Giovanni Apolone, jeden ze współautorów badania, którego słowa cytuje Gazeta.pl.

Druga fala pandemii nie oszczędza Włoch

Wiosną jak przypomina portal Włochy były jednym krajów, które zostały najciężej dotknięte przez koronawirusa. Ale kraju nie oszczędza również druga fala pandemii. Tylko ostatniej doby odnotowano 32 191 nowych przypadków zakażeń. Najwyższy dobowy przyrost zachorowań na poziomie 40 896 osób odnotowano w piątek 13 listopada.

Bardzo niepokojące informacje przynoszą dane dotyczące zgonów spowodowanych wirusem we Włoszech. Ostatniej doby odnotowano ich aż 731.

Jak przypomina „Rzeczpospolita”, to największa liczba zgonów od 3 kwietnia, kiedy było ich 766. Dotychczasowy rekord zgonów miał miejsce w początkowym okresie pandemii 27 marca, kiedy to zmarło aż 969 osób.

Od początku pandemii z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło niemal 46,5 tys. osób, zaś wyzdrowiało niespełna pół miliona. Łączna liczba zakażeń to 1,24 mln. Z kolei na całym świecie odnotowano w sumie 55,2 mln przypadków zakażeń, zaś liczba zgonów to 1,33 mln. Wyzdrowiało natomiast 35,5 mln osób.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News