Szokujące odkrycie włoskich naukowców dotyczących koronawirusa
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 21 Listopada 2020

Nieprawdopodobne odkrycie na temat koronawirusa. Podważa wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy

Szokujące odkrycie włoskich naukowców dotyczące koronawirusa. Według nich SARS-CoV-2 był obecny we Włoszech już we wrześniu ubiegłego roku, czyli trzy miesiące przed oficjalnym wykryciem pierwszego przypadku zakażenia w kraju i kilka miesięcy przed ujawnieniem pierwszego przypadku na świecie.

Szokujące odkrycie naukowców

Dotychczas wszyscy żyli w przekonaniu, że pandemię zapoczątkował pierwszy przypadek koronawiursa w Wuhan w środkowych Chinach, jaki wykryto w grudniu ubiegłego roku. Potwierdziła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która uznała, że przed grudniem 2019 roku przypadki zakażeń wirusem nie były znane.

Wydawało się, że dopiero po kilku miesiącach koronawirus dotarł do Europy. W Polsce pierwszy przypadek odnotowano 4 marca br. Niemal dwa tygodnie wcześniej, 21 lutego pierwsze zakażenie wykryto we Włoszech w małym miasteczku niedaleko Mediolanu w regionie Lombardia. Okazuje się jednak, że koronawirus był obecny w kraju znacznie wcześniej, o czym informują włoscy naukowcy.

Wyszedł tylko na grzyby. W lesie natrafił jednak na nieprawdopodobny skarbWyszedł tylko na grzyby. W lesie natrafił jednak na nieprawdopodobny skarbCzytaj dalej

Włoscy naukowcy z Narodowego Instytut Raka, jak podaje za Reutersem Gazeta.pl twierdzą, że koronawirus był obecny już jesienią ubiegłego roku, czyli na kilka miesięcy przed oficjalnym stwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia na świecie. W artykule "Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał SARS-CoV-2 w okresie przedpandemicznym we Włoszech", który został opublikowany w czasopiśmie naukowym Tumori Journal naukowcy podają, że 11,6 proc. z blisko 960 zdrowych pacjentów biorących udział w badaniu przesiewowym w kierunku raka płuc między wrześniem ubiegłego roku a marcem tego roku rozwinęło przeciwciała koronawirusa na długo przed lutym 2020 roku, czyli pierwszym stwierdzeniem zakażenia we Włoszech.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
  2. Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych
  3. Sejm buduje potężną bramę. Chcą odgrodzić się od swoich obywateli i ochronić przed demonstrantami
Niestety, klienci jednego z największych banków w Polsce w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie pieniądzeNiestety, klienci jednego z największych banków w Polsce w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie pieniądzeCzytaj dalej

Co istotne, o podobnych wnioskach informują również naukowcy z Uniwersytetu w Sienie.

- Okazało się, że cztery przypadki z pierwszego tygodnia października 2019 roku były również pozytywne jeśli chodzi o przeciwciała koronawirusa, co oznacza, że osoby te zostały zakażone we wrześniu – mówi w rozmowie z Reutersem Giovanni Apolone, jeden ze współautorów badania, którego słowa cytuje Gazeta.pl.

Druga fala pandemii nie oszczędza Włoch

Wiosną jak przypomina portal Włochy były jednym krajów, które zostały najciężej dotknięte przez koronawirusa. Ale kraju nie oszczędza również druga fala pandemii. Tylko ostatniej doby odnotowano 32 191 nowych przypadków zakażeń. Najwyższy dobowy przyrost zachorowań na poziomie 40 896 osób odnotowano w piątek 13 listopada.

Bardzo niepokojące informacje przynoszą dane dotyczące zgonów spowodowanych wirusem we Włoszech. Ostatniej doby odnotowano ich aż 731.

Wicepremier o prezencie dla Polaków na święta. Padły słowa o zawieszeniu zakazu handluWicepremier o prezencie dla Polaków na święta. Padły słowa o zawieszeniu zakazu handluCzytaj dalej

Jak przypomina „Rzeczpospolita”, to największa liczba zgonów od 3 kwietnia, kiedy było ich 766. Dotychczasowy rekord zgonów miał miejsce w początkowym okresie pandemii 27 marca, kiedy to zmarło aż 969 osób.

Od początku pandemii z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło niemal 46,5 tys. osób, zaś wyzdrowiało niespełna pół miliona. Łączna liczba zakażeń to 1,24 mln. Z kolei na całym świecie odnotowano w sumie 55,2 mln przypadków zakażeń, zaś liczba zgonów to 1,33 mln. Wyzdrowiało natomiast 35,5 mln osób.

4,5 tys. Polaków z wezwaniami. Sprawdź skrzynkę na listy, ciebie też mogą wzywać4,5 tys. Polaków z wezwaniami. Sprawdź skrzynkę na listy, ciebie też mogą wzywaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest w związku z pandemią
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. WHO: lockdowny nie byłyby potrzebne. Pod warunkiem zastosowania się do jednego wymogu
  5. 500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę
  6. Piotr Żyła znowu to zrobił. Internauci zwijają się ze śmiechu, skoczek rozbroił wszystkich
  7. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News