Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Leonardo Da Vinci ma więcej potomków niż myślano. Naukowcy skończyli jego drzewo genealogiczne
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 11.07.2021 02:00

Leonardo Da Vinci ma więcej potomków niż myślano. Naukowcy skończyli jego drzewo genealogiczne

pixabay, shotput
pixabay, shotput

Naukowcom udało się odkryć tożsamość 14 żyjących potomków Leonarda da Vinci. Dzięki ich żmudnej pracy znanych jest 21 pokoleń rodziny Leonarda da Vinci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim był Leonardo da Vinci

  • Jakie zawody wykonują jego przodkowie

Leonardo da Vinci i duża rodzina

Leonardo da Vinci to prawdziwy człowiek renesansu. Znany jako malarz, rzeźbiarz, architekt, ale również geolog i wynalazca. Twórca znanego rysunku "Człowiek witruwiański".

Nic dziwnego, że Leonardo da Vinci od lat fascynuje naukowców. Ci na łamach pisma "Human Evolution" przedstawili czternastu członków rodziny Leonarda da Vinci w linii prostej. Jak podkreśla bankier.pl, dotąd nie udało się ustalić, aż trzynastu z nich.

Badania zostały przedstawione przez założyciela muzeum Leonarda da Vinci Alessandro Vezzosi i prezesa stowarzyszenia Dziedzictwo Leonardo da Vinci - Agnese Sabato. Podkreślili, że kilka lat temu udało się ustalić 35 - choć nie w linii prostej - członków rodziny malarza.

Odnalezieni członkowie rodziny da Vinci mają od 1 roku do nawet 85 lat. Mieszkają w Toskanii, a niektórzy z nich pełnią zawód rzemieślnika, urzędnika i geometry.

Autorzy badań wskazali, że DNA odnalezionych mężczyzn zostanie poddane wnikliwej analizie w najbliższych dniach.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]