fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Wyspy Eolskie. Wyspa Lipari. Miasto Lipari. n/z Jedna z ulic w miescie Lipari.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 1 Grudnia 2020

Za równowartość 4,50 zł możesz kupić dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa

Dom we Włoszech za 1 euro brzmi niewątpliwie kusząco, wszak większość z nas marzy o własnych czterech kątach. Kiedy we Włoszech ceny nieruchomości spadają, w Polsce rosną, jednakże nie ma nic za darmo - żeby kupić dom za 4,50 zł trzeba spełnić kilka warunków. Jakich?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym charakteryzuje się miasteczko Castropignano
  • Jakie warunki trzeba spełnić, aby kupić dom za 1 euro
  • Czy zakup domu wiąże się z dodatkowymi kosztami

Dom za 1 euro

O swoich czterech kątach marzy ogromna liczba ludzi, ale czasami marzenia wydają się nie do spełnienia przez kryteria finansowe. Naprzeciw temu wyszły władze jednej z malowniczych włoskich miejscowości. W Castropignano dom można kupić już za 1 euro, czyli równowartość ok. 4,50 zł.

Obława w 13 landach. Niemiecka policja poszukuje polskich przestępców, skala przekrętów porażaObława w 13 landach. Niemiecka policja poszukuje polskich przestępców, skala przekrętów porażaCzytaj dalej

Castropignano to malutka miejscowość, o której nawet Wikipedia niewiele mówi. Historia miasteczka ciągnie się co najmniej od XIV wieku, a dowodem na to jest tamtejszy zamek Castello d'Evoli zbudowany w okresie średniowiecza.

Castropignano nosi przydomek sennej miejscowości, bowiem mieszka tam zaledwie 900 osób, a poza urokliwymi widokami oraz winnicami próżno jest szukać większych atrakcji. Włoskie miasteczko położone jest ok. 150 km na północ od Neapolu i Wybrzeża Amalfitańskiego - pisze Wirtualna Polska.

Niestety, ale w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat liczba mieszkańców zmniejszyła się ponad trzykrotnie. Młodzi wybrali życie w bogatszych rejonach Włoch, a wiele domów w miejscowości stoi pustych i opuszczonych.

GIS natychmiastowo wycofuje dwie popularne przyprawy z sieciówki. Był w nich trujący tlenek etylenuGIS natychmiastowo wycofuje dwie popularne przyprawy z sieciówki. Był w nich trujący tlenek etylenuCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Dom pod pewnymi warunkami

Miasto postanowiło zaradzić niszczeniu budynków i skusić ludzi do osiadania w Castropignano. Zachętę ma stanowić właśnie owa, skrajnie niska cena za dom.

- Nie mamy nic wielkiego do zaoferowania oprócz spokoju, ciszy, dziewiczej przyrody, bogatego w tlen powietrza, wspaniałych widoków i fantastycznego jedzenia. Miasteczko może nie tętni życiem, ale to świetne miejsce, żeby zapomnieć o codziennym stresie - cytuje słowa burmistrza Nicola Scapillatiego Wirtualna Polska.

Polska armia zbroi się jak na wojnę. Miliony na supernowoczesny sprzętPolska armia zbroi się jak na wojnę. Miliony na supernowoczesny sprzętCzytaj dalej

Nowi właściciele, aby nabyć nieruchomość za 1 euro, muszą bezpośrednio skontaktować się z burmistrzem i opisać w jaki sposób będą użytkować nieruchomość. Mogą pokusić się o utworzenie pensjonatu, restauracji, a nawet pracowni artystycznej.

W gestii nowych właścicieli pozostaje także przeprowadzenie gruntownego remontu domu w ciągu trzech lat od zakupu. Co więcej, zobowiązani są oni także do uregulowania kaucji w wysokości 2 tys. euro - zostanie ona zwrócona po zakończeniu remontu.

Burmistrz nie pozostawił także bez odpowiedzialności za swoje domy starych mieszkańców Castropignano. Oni muszą zrewitalizować swoje zniszczone budynki, ponieważ w niejednym przypadku te już grożą zawaleniem.

Media: Nagła zmiana sił w temacie budżetu UE. Kolejne sześć państw po stronie Polski i WęgierMedia: Nagła zmiana sił w temacie budżetu UE. Kolejne sześć państw po stronie Polski i WęgierCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Afera na SORze. Pracownik wyprowadzony w kajdankach
  2. Pijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili
  3. W pożegnalnej walce Najman chce zmierzyć się z... taksówkarzem
  4. Kłopoty dla kierowców. Za lenistwo 500 zł mandatu
  5. Rząd dobija dodatkowym podatkiem. Nie wywiną się od zapłaty
  6. Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania (FOTO)
  7. Nieziemski przepis na pierogi z powalającym farszem
Tysiące Polaków mogą odetchnąć z ulgą. Opłaty za mieszkanie będą kosztowały ich znacznie mniejTysiące Polaków mogą odetchnąć z ulgą. Opłaty za mieszkanie będą kosztowały ich znacznie mniejCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News