Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kultowa firma w poważnych tarapatach. 1600 osób straci pracę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.02.2024 17:14

Kultowa firma w poważnych tarapatach. 1600 osób straci pracę

Galeria handlowa
Pixabay/jarmoluk

Jedna z popularnych i uwielbianych firm wpadła w poważne kłopoty finansowe. Podjęto decyzję o wdrożeniu planu oszczędnościowego, który z pewnością poprawi sytuację firmy. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością przeprowadzenia masowych zwolnień. Przedstawiamy szczegóły.

Kultowa firma wpadła ma poważne problemy finansowe

Agencja prasowa “Reuters” ostatnio poinformowała, że popularna amerykańska firma “Nike” wpadła w niemałe kłopoty finansowe. Gigant zajmuje się produkowaniem odzieży oraz sprzętu sportowego, a produkty tej marki są znane i lubiane przez wiele osób. Jak się okazuje, problemy są związane między innymi z tym, że w Europie i Stanach Zjednoczonych spadła sprzedaż. W związku z tym firma musiała podjąć kroki, które pomogą jej przetrwać kryzys. 

Ulga przysługuje prawie wszystkim. Nawet 1,5 tys. zł podatku mniej

Co jest powodem kłopotów znanej firmy?

Firma sprzedaje obecnie o wiele mniej produktów. Jest to spowodowane rosnącymi kosztami życia, które sprawiają, że klienci nie decydują się na zakupy w sklepach takich jak Nike. Do trudnej sytuacji kultowej firmy przyczyniło się także wejście na rynek nowych marek (np. Decker Outdoors). Jak podaje “Reuters”, również sprzedawcy i hurtownicy nie decydują się na kupowanie takich produktów.

Zobacz także: Lekarz przestał pracować w wieku 78 lat. Niebywałe, jaką dostaje emeryturę

Szykują się masowe zwolnienia, wiele osób zostanie bez pracy

“Reuters” informuje również, że Nike stara się znaleźć rozwiązanie, które pomoże w poprawieniu sytuacji finansowej firmy. Został przygotowany w tym celu specjalny plan oszczędnościowy w wysokości 2 miliardów na najbliższe trzy lata.

W ramach tego planu firma nie będzie wprowadzała na rynek nowości w tak dużej ilości, jak do tej pory. Konsekwencją tego rozwiązania będą także masowe zwolnienia i pracę straci aż około 1600 pracowników.