BiznesINFO.pl
ważne

flickr

Rosjanie wieszczą katastrofę ekologiczną w Europie. Za wszystko winią Ukraińców

10 Listopada 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Kreml w niewybredny sposób postanowił skomentować stan techniczny ukraińskiego przesyłu gazu. Nie obyło się przy tym bez reklamy nowopowstałego Nord Stream 2, który czeka na pozytywną decyzję Komisji Europejskiej.

Doradca prezydenta Putina Siergiej Iwanow w bardzo ostrych słowach postanowił wypowiedzieć się na temat stanu technicznego ukraińskich technologii do przesyłu gazu.

Rosjanie ostro o ukraińskiej infrastrukturze energetycznej

Iwanow, który pełni funkcję przedstawiciela Władimira Putina ds. ochrony środowiska, ekologii i transportu, oświadczył, że ukraińskie środki przesyłu gazu, to "zardzewiałe graty, które mogą w każdej chwili eksplodować", przekazuje energetyka24.pl.

"Co wtedy będzie?" - pyta dalej urzędnik Kremla i były KGB-owiec. Stwierdził, że ukraiński sprzęt wymaga renowacji, bo nie był konserwowany od 40 lat.

W ten sposób Moskwa chce uzasadnić konieczność przesyłu gazu przez Nord Stream 2. Ta troska o bezpieczeństwo mieszkańców Ukrainy i całej Europy zbiega się z chęcią uruchomienia przez Rosjan gazociągu NS2, który czeka na pozytywną weryfikację Komisji Europejskiej, po pozytywnym wniosku niemieckiego rządu.

pilne swiat (1) (1)

PGNiG wystąpił o zgodę na odwierty. Gazu ziemnego będzie więcej

CZYTAJ DALEJ

Nord Stream 2 jako "wybawienie Europy"

W dalszej części wypowiedzi kremlowski urzędnik zajął się prawieniem peanów o Nord Stream 2. - Nord Stream 2 radykalnie poprawia sytuację środowiskową w Europie - mówił Iwanow. Tak więc według narracji Moskwy zatrzymanie przesyłu gazu przez Ukrainę do Europy Zachodniej jest związane z dbałością Rosji o europejskie środowisko.

Rosjanie tym samym chcą złamać zasady umowy z niemieckim rządem, gdzie mowa jest o gazie płynącym nie tylko bezpośrednio z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku, ale również przez kraje tranzytowe jak Ukraina, Polska, Białoruś i Słowacja.

Tagi:

gaz ziemnygaz

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >