Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać cztery rzeczy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 01.05.2024 15:19

Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać cztery rzeczy

mężczyzna, drzwi
Fot. materiały własne

Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV. 

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla Polaków

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada telewizor lub radio. Opłata ta wzbudza wiele kontrowersji wśród Polaków i całe mnóstwo osób jej unika. Wszystkie urządzenia RTV powinny zostać zarejestrowane, ale wielu Polaków nie dopełnia tego obowiązku.  

Abonament RTV należy opłacać do 25. dnia każdego miesiąca. Jeżeli chodzi o aktualne stawki opłaty abonamentowej, to za radioodbiornik zapłacimy 8,70 zł miesięcznie, a za telewizor lub radio i telewizor należy płacić co miesiąc 27,30 zł. 

Action zwariowało. Już się zaczęło, sieć wyprzedaje towar za grosze

Poczta Polska prowadzi kontrole ws. abonamentu RTV

Jak poinformował portal o2.pl, pracownicy Poczty Polskiej odwiedzają domy Polaków w celu sprawdzenia, czy wywiązują się z obowiązku opłacania abonamentu RTV. Należy pamiętać, że podczas takiej wizyty kontrolerzy powinni okazać się stosownym upoważnieniem. Co ważne, jeżeli kontrolowany o to poprosi, to pracownik Poczty Polskiej musi również pokazać swój dokument tożsamości.

Zobacz także: Nagły zwrot akcji, chodzi o podatek od aut spalinowych. Zaskakująca zapowiedź

Kontrolerzy Poczty Polskiej będą sprawdzać cztery rzeczy

Co konkretnie będą sprawdzać kontrolerzy z Poczty z Polskiej podczas wizyt w domach Polaków? Jak się okazuje, kontrolerzy skupią się głównie na czterech aspektach. Chodzi dokładnie o to, czy posiadamy urządzenie RTV, czy jest ono sprawne i zarejestrowane oraz jak długo jest używane. 

Należy pamiętać, że jeśli zostaną ujawnione nieprawidłowości, to grozi nam wysoka kara finansowa. W przypadku używania niezarejestrowanego odbiornika, zapłacimy trzydziestokrotność miesięcznej kwoty abonamentu RTV. Zgodnie z aktualnymi stawkami, kwota kary wynosi 819 złotych.