Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Kartę Moja Biedronka trzeba zablokować w jednym przypadku. Klienci muszą to wiedzieć
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 26.05.2024 18:57

Kartę Moja Biedronka trzeba zablokować w jednym przypadku. Klienci muszą to wiedzieć

karta Moja Biedronka
Fot. materiały własne

Polacy często nie wyobrażają sobie zakupów bez karty Moja Biedronka. Równie często, jak pozwala ona zaoszczędzić, bywa jednak źródłem problemów. Jeśli zgubimy fizyczną kartę, nie możemy zapomnieć o jednej rzeczy. Nie należy tego bagatelizować.

Karta Moja Biedronka to nie tylko korzyści

Karta lojalnościowa Biedronki cieszy się wielką popularnością wśród klientów tego sklepu. Korzysta z niej już 17 milionów osób, czemu trudno się dziwić. Wiele promocji Biedronki zarezerwowanych jest dla posiadaczy tej karty. Dodatkowym atutem jest fakt, że karta Moja Biedronka zawsze jest pod ręką — jeśli nie w formie ”plastiku”, to w aplikacji w telefonie. Posiadanie karty wiąże się jednak z pewnym oczywistym zagrożeniem: możemy ją zgubić. A wtedy będziemy mieć kłopoty.

Action wyprzedaje towar za grosze. Czas tylko do wtorku

W tym jednym przypadku jak najszybciej zablokuj kartę

Utrata fizycznej karty Moja Biedronka to nierzadki problem. Wielu klientów go jednak lekceważy, ponieważ w czasie zakupów mogą skorzystać z aplikacji. Często zapominamy, że nasza karta gdzieś jednak jest i może trafić w niepowołane ręce. Dlatego, jeśli jej nie zablokujemy, nie powinny dziwić nas powiadomienia o wykorzystanych już zniżkach, nawet jeśli sami z nich nie skorzystaliśmy.

W przypadku zgubienia fizycznej karty Moja Biedronka trzeba ją zablokować. Jak to zrobić? W tym celu wystarczy wejść na stronę moja.biedronka.pl lub skorzystać z aplikacji. Zablokowanie karty nie oznacza utraty możliwości skorzystania z przecen, będziemy mieć jednak większą kontrolę nad swoim kontem.

Nie rób tego, jeśli stracisz kartę Moja Biedronka

Wiele osób, które zgubiły kartę lojalnościową sklepu — lub po prostu jej zapomniały — decyduje się skorzystać ze zniżek przy użyciu numeru telefonu. Kasjerzy często pytają o niego w takiej sytuacji. Nie jest to jednak bezpieczne rozwiązanie. W czasie zakupów otaczają nas inni klienci, którzy mogą wykorzystać nasz numer do poznania naszej tożsamości. Nie jest to rzecz jasna zasada, gdyż większość osób stojących za nami w kolejce wcale nie dybie na nasze dane osobowe. Nasz numer może jednak wpaść w niepowołane ręce. Powinniśmy o tym pamiętać, kiedy następnym razem wybierzemy się do sklepu bez karty Moja Biedronka.

źródło: eska.pl, Biedronka