BiznesINFO.pl > Energetyka > Już jutro ceny gazu zostaną obniżone o ponad 50 procent
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 14.03.2023 20:20

Już jutro ceny gazu zostaną obniżone o ponad 50 procent

gaz
Domena publiczna

PKN Orlen poinformował niedawno, że już od 15 marca spółka zaoferuje swoim klientom biznesowym zniżki na gaz, które wyniosą ponad 50 procent. Decyzję tę ogłosił prezes Daniel Obajtek.

Zniżki dla przedsiębiorców od 15 marca

„Od 15 marca wprowadzamy nową cenę gazu dla klientów biznesowych — 353 zł/MWh. To o 55 proc. mniej niż cena, jaka obowiązywała na początku 2023 r. -poinformował na Twitterze Daniel Obajtek.

Dodał, że jako koncern multienergetyczny PKN Orlen stabilizuje sytuację gospodarczą i wykonuje duży krok, by wesprzeć polskie firmy korzystające z gazu.

„Jest normalną rzeczą, że firma musi to przełożyć na klienta”

- Nie możemy budować straty, ale wspólnie z naszymi finansistami podpowiedzieliśmy rozwiązanie obrotowi detalicznemu. Osobiście im to podpowiedziałem. To jest kwestia przesunięcia gazu którego się zakontraktowało bo zdecydowanie większych cenach a z zakup nowego gazu po zdecydowanie niższych cenach – dodał.

Z cennika "Gaz dla Biznesu" korzysta obecnie około 130 tys. Klientów biznesowych, m.in. cukiernie, piekarnie, drobne zakłady.

 

Przyczyny spadku cen

Obajtek wyjaśnił, że spadki cen gazu na rynku wynikają z wysokiego poziomu zapełnienia magazynów w Europie, co powoduje, że ceny spadają. W trakcie konferencji prezes PKN Orlen zaznaczył, że firma stara się działać sprawnie na rynku gazu, by jak najszybciej reagować na zmiany cen i dostarczać klientom najlepsze oferty.

Polecane