Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Daniel Obajtek

Daniel Obajtek

Obajtek, Orlen
03.07.2024 12:34 Prokuratura bierze się za Krezusów z Orlenu. Odpowie Obajtek i Sasin

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczyna śledztwo ws. nielegalnych wynagrodzeń w Orlenie. Podczas gdy nowy zarząd negocjuje spłatę milionowych samochodów byłych prezesów, śledczy pociągną do odpowiedzialności Daniela Obajtka i Jacka Sasina, reprezentantów obozu Zjednoczonej Prawicy. Za nielegalne wypłaty.

Orlen
25.06.2024 11:37 Ogromna strata spółki Orlenu. Nowy zarząd negocjuje spłatę aut byłych prezesów

Szwajcarska spółka Orlenu, która zasłynęła transakcją w Wenezueli na ropę, która nigdy nie trafiła do Polski, zapewniała prezesom wystawne życie. Samochody za ponad pół miliona być może nie budziłyby takiego sprzeciwu, gdyby spółka realizowała swój statutowy obowiązek. Z Mercedesów byłego zarządu próbuje się teraz wykręcić nowy - negocjując z bankiem.

Orlen
20.06.2024 15:02 Przeszukania w zakładzie Orlenu. Agenci ABW zabezpieczyli ważne dowody

Bogdan Klich potwierdził, że w środę, 19 czerwca agenci ABW przeszukali zakład Orlenu w Płocku. Okazuje się, że zabezpieczyli dowody związane z zaniżaniem cen paliw przed wyborami parlamentarnymi przez byłego prezesa Orlenu, Daniela Obajtka.

Orlen, Obajtek
29.05.2024 12:31 Dyrektorzy Orlenu zarabiali miliony. Wydało się, ile dostawał Daniel Obajtek

Informacje płynące ze sprawozdania rady nadzorczej Orlenu niektórych mogą przyprawić o zawroty głowy. Jak się bowiem okazuje, tylko w ubiegłym roku członkowie zarządu spółki zarobili ponad 24 miliony złotych. Na każdego członka zarządu w 2023 roku przypadło co najmniej 1,44 mln zł. Najwięcej ze wszystkich zarobił jednak Daniel Obajtek. 

Daniel Obajtek, Orlen
12.04.2024 11:04 Tyle zarabiał Daniel Obajtek w Orlenie. Kwota jest imponująca

Daniel Obajtek do niedawna pełnił funkcję prezesa Orlenu. Państwowa spółka w ostatnich latach odnotowywała naprawdę spore zyski. Na jakie zarobki mógł liczyć Obajtek? Kwoty są naprawdę pokaźne. Przedstawiamy szczegóły. 

Daniel Obajtek
07.02.2024 08:45 Wiemy, kto zastąpi Daniela Obajtka. Wielkie zmiany w Orlenie

Rada nadzorcza PKN Orlen podjęła decyzję. Daniela Obajtka na stanowisku prezesa koncernu zastąpi Witold Literacki. To jednak nie jest jedyna zmiana w zarządzie koncernu.

Daniel Obajtek
05.02.2024 22:51 Daniel Obajtek zabrał głos po raporcie NIK. "To teraz cała prawda"

Najwyższa Izba Kontroli ujawniła raport dotyczący śledztwa w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem, który ujawnił spore nieprawidłowości. Do całej sprawy postanowił odnieść się niedawno odwołany prezes Orlenu, Daniel Obajtek. Opisał wszystko w mediach społecznościowych i nie gryzł się w język.

Stacja paliw Orlen
08.01.2024 16:28 Gigantyczna transakcja Orlenu. Setki nowych stacji

Nowy rok kalendarzowy Orlen zaczął od mocnego uderzenia. Państwowy koncern pomyślnie zrealizował transakcję dotyczącą przejęcia jednej z zagranicznych sieci stacji benzynowych, dzięki czemu urósł w siłę poza granicami Polski.

Stacja paliw Orlen
06.01.2024 12:11 To ona zastąpi Daniela Obajtka w Orlenie? Padło konkretne nazwisko

Gromadzące się nad Danielem Obajtkiem czarne chmury zwiastują zmianę na fotelu prezesa Orlenu. Wśród dotychczasowych propozycji miało właśnie pojawić się bardzo mocne nazwisko, zaś szanse innych miały się drastycznie zmniejszyć.

Orlen, Daniel Obajtek
13.12.2023 12:08 Daniel Obajtek już nie będzie prezesem Orlenu? Szykują się wielkie zmiany

Na 6 lutego spółka Orlen zwołała nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Nie wykluczone, że tego dnia zostanie odwołana obecna rada nadzorcza. Oznacza to, że Daniel Obajtek może niebawem przestać pełnić funkcję prezesa Orlenu. 

Daniel Obajtek
08.11.2023 17:24 Co stanie się z Danielem Obajtkiem? Jedna opcja "nie jest przypadkiem"

Powyborcze perspektywy dla Daniela Obajtka nie przewidują, jakoby miał pozostać na stanowisku prezesa Orlenu. Nie oznacza to jednak, że nie ma on żadnego dobrego wyjścia z tej sytuacji. Jedno z nich określane jest wręcz mianem “nieprzypadkowego”.

Daniel Obajtek
07.11.2023 19:04 Orlen odkrył nowe złoże gazu. Poznaliśmy ambitne plany Daniela Obajtka

Polski koncern energetyczny przekazał, że norweska spółka Orlen oraz jej partnerzy koncesyjni odkryli zasoby gazu w pobliżu eksploatowanego już złoża Gina Krog. Dzięki temu, że na miejscu jest odpowiednia infrastruktura wydobywcza, odkrycie wydaje się opłacalne z perspektywy komercyjnej, a eksploatacja nowych zasobów ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Daniel Obajtek
23.10.2023 18:15 Wystarczył tydzień. Tyle zostało z wielkich zmian Obajtka

Daniel Obajtek przed wyborami przekonywał, że ceny paliw nie wzrosną w najbliższych tygodniach. Realia okazały się zgoła inne, o czym świadczą widoczne gołym okiem podwyżki na stacjach paliw. Szykuje się kryzys na Wszystkich Świętych?

Daniel Obajtek-polska-flaga-konferencja
21.10.2023 15:27 Odprawa Daniela Obajtka może być wysoka. Nie wiadomo jednak, czy prezes Orlenu ją dostanie

Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych nie milkną głosy zwiastujące nowy porządek i w rządzie, i w różnorakich państwowych spółkach. Koalicja Obywatelska, która zdobyła 30,7 proc. głosów (najwięcej z partii opozycyjnych), zapowiedziała, że gdy przejmie władzę, jednym z jej pierwszych kroków będzie dymisja prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Ten, jak informuje money.pl, może liczyć na sowitą odprawę, jednak otrzymanie tych pieniędzy niekoniecznie jest takie oczywiste.

Daniel Obajtek, stacja Orlen
17.10.2023 14:35 Ceny na stacjach Orlenu w górę. Spełnił się czarny scenariusz

W ostatnich tygodniach Polacy szturmowali stacje paliw. Wszystko przez to, że przed wyborami parlamentarnymi ceny benzyny i oleju napędowego były bardzo niskie. Jak przedstawiają się ceny paliw po wyborach i czy kierowcy powinni się martwić?

Ceny paliw w Polsce, Orlen, Daniel Obajtek
12.10.2023 15:40 Stało się, ruszyły podwyżki cen paliw. Taniej może już nie być. Co na to Obajtek?

Ostatnie informacje dot. zapowiedzi wzrostu cen paliw najwyraźniej nie trafiły z terminem - ceny zaczęły rosnąć szybciej, niż się spodziewano. Prezes Orlenu Daniel Obajtek twierdzi jednak, że koncern nie zamierza podnosić cen na swoich stacjach benzynowych.

Orlen
15.08.2023 16:05 Gigantyczny awans PKN Orlen w rankingu największych firm świata. Obajtek ma powody do radości

- Grupa Orlen jest największą firmą w tej części Europy - poinformował za pośrednictwem swojego Twittera Daniel Obajtek. Radość prezesa polskiego giganta związana jest bezpośrednio z najnowszym rankingiem prestiżowego Fortune Magazine. Rodzimy koncern uplasował się na 216 miejscu w rankingu największych przedsiębiorstw, notując jednocześnie awans, aż o 208 pozycji.

Daniel Obajtek-orlen
25.06.2023 13:38 Daniel Obajtek ogłosił wakacyjną promocję na stacjach Orlen. Można zaoszczędzić nawet 120 zł

Daniel Obajtek poinformował w piątek o wprowadzeniu wakacyjnej promocji dla uczestników programu lojalnościowego Vitay. Od 30 czerwca do 31 sierpnia kierowcy będą mogli zatankować do 400 litrów paliwa w cenie niższej o 30 groszy.

Obajtek
04.06.2023 21:00 Obajtek: "Jestem bardzo wrażliwą osobą, która kocha sztukę, przyrodę, krajobrazy i ma bardzo pozytywny stosunek do innych ludzi"

Dziennik Financial Times opublikował artykuł na temat polskiego giganta energetycznego PKN Orlen. Autorzy analizowali m.in. relacje spółki z polskim rządem. Prezes Daniel Obajtek wykorzystał również rozmowę, aby zdradzić nieco więcej informacji na swój temat. 

None
31.05.2023 16:58 W Polsce powstanie pierwszy w Europie symulator reaktora jądrowego

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował dzisiaj, że w Polsce powstanie pierwszy w Europie symulator reaktora jądrowego "jeden do jednego".

tankowanie paliwa
29.05.2023 20:02 Paliwo będzie tańsze. Obajtek ogłosił obniżkę cen na okres wakacji

Według najnowszych informacji, w lipcu i sierpniu kupujący paliwo zapłacą 30 groszy mniej, niż gdyby Orlen nie wprowadził wakacyjnych obniżek. Podobna akcja miała miejsce również w 2022 roku.

Daniel Obajtek
28.05.2023 17:57 Gigantyczny zysk najbogatszej polskiej firmy - PKN Orlen. W trzy miesiące spółka osiągnęła 9 mld zł zysku netto

Przychód PKN Orlen w okresie styczeń-marzec 2023r. wyniósł 110 mld złotych. Natomiast zysk aż 9 mld złotych. Prezes Obajtek już teraz zapowiedział, że dzięki takim wynikom, spółka przeznaczy więcej pieniędzy na inwestycje.

elektrownia atomowa
25.05.2023 21:16 Co drugi Polak nie widzi problemu, aby mały reaktor jądrowy powstał w pobliżu jego miejsca zamieszkania

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS jasno pokazują, że Polacy nie mają problemu z zaufaniem technologii jaką jest SMR (small modular reactor) - mały reaktor jądrowy.

Daniel Obajtek-orlen
25.05.2023 16:21 Rekordowe wyniki Orlenu. W trzy miesiące grupa odnotowała ponad 9 mld zł zysku netto

Grupa Orlen przedstawiła wyniki za pierwszy kwartał br. W ciągu trzech miesięcy grupa wypracowała przychody na poziomie 110,3 mld zł, osiągnęła zysk EBITDA LIFO w wys. 17,2 mld zł oraz zysk netto w wys. 9,2 mld zł. Bankier.pl pisze, że możemy mówić o najlepszych wynikach finansowych w historii Orlenu. Daniel Obajtek zapowiedział, że w tym roku nakłady inwestycyjne firmy będą rekordowe – wyniosą 36 mld zł.

Obajtek
21.05.2023 20:41 Obajtek: "Chcemy rozwijać zeroemisyjne źródła energii. Musimy budować elektrownie gazowe"

- Posiadamy już cztery elektrownie gazowe. Dwie są w budowie, jedna jest planowana w Gdańsku. To tak naprawdę pozwoli nam rozbudować moce zeroemisyjne zielone - poinformował w programie "Gość Radia Gdańsk" prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Daniel Obajtek
08.05.2023 16:37 Obajtek: Z powodu zakazu importu rosyjskiej ropy, Polska traci 27 mln dol. dziennie

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, wyliczył, że polska gospodarka ponosi straty w wysokości 27 milionów dolarów dziennie z powodu zakazu importu rosyjskiej ropy. Zakaz ten został wprowadzony jako jedna z wielu sankcji w odpowiedzi na agresywne działania Rosji na Ukrainie.

Obajtek
01.05.2023 21:57 PKN Orlen planuje wybudować pierwszy mały reaktor jądrowy w 2028 roku

- Zobaczą Państwo, że wybudujemy pierwszy SMR na przełomie lat 2028 i 2029. Jesteśmy zdeterminowani, utrzymujemy kontakt firmami, GE Hitachi, inżynierami ze Stanami Zjednoczonymi i bankami rządowymi – powiedział podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek
01.05.2023 10:22 Tyle Daniel Obajtek zarobił w 2022 roku

PKN Orlen opublikował swoje sprawozdanie finansowe za 2022 rok. Wynika z niego, że prezes Daniel Obajtek otrzymał wynagrodzenie około 1,4 mln zł, informuje portal tvn24.pl.

  • 1
  • 2