Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > ING podjęło bardzo ważną decyzję. Klienci mają powody do radości
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:47

ING podjęło bardzo ważną decyzję. Klienci mają powody do radości

ING zmienia politykę kredytową
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ING z nowymi zasadami zaciągania kredytów

Pierwsze doniesienia na temat modyfikacji polityki kredytowej w ING Banku Śląskim pojawiły się kilka dni temu. Spółka wydała komunikat, w którym poinformowała, że powraca do akceptacji dochodów z umów cywilnoprawnych. Był to pierwszy przejaw odmrażania rynku kredytowego. Dzisiaj ING poszedł o krok dalej.

Od 15 września 2020 r. ING pozwoli klientom na zaciąganie kredytu hipotecznego z dwudziestoprocentowym wkładem własnym. Portal bankier.pl podaje, że jest to równoznaczne z przywróceniem możliwości finansowania nieruchomości do 80 proc. jej wartości. Limit 70 proc. został wprowadzony przez ING tuż po wprowadzeniu ogłoszeniu ogólnokrajowego lockdownu w związku z pandemią.

3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Wrzesień kluczowym miesiącem dla klientów ING

Ostatnie tygodnie upływają pod znakiem ważnych zmian w ING. Od połowy sierpnia ING ponownie akceptuje dochody z działalności gospodarczej. Od tej zasady są jednak wyjątki. ING nie będzie uznawał dochodów z tych branż, w które koronawirus uderzył najmocniej np. turystyka czy gastronomia. Z kolei 14 września 2020 r. zakończy się promocyjny okres hipotek w ING. W związku z modyfikacją zasad zaciągania kredytów można oczekiwać także nowej oferty dla kredytobiorców.

ING Bank Śląski to piąty pod względem wartości aktywów bank w Polsce. Od 1988 r. świadczy usługi dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji.

<