Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Fatalne wieści dla klientów Kauflanda. Już niedługo możesz nie zrobić tam zakupów
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.12.2023 22:06

Fatalne wieści dla klientów Kauflanda. Już niedługo możesz nie zrobić tam zakupów

Kaufland
Materiały prasowe

Fatalne wieści dla wszystkich klientów, którzy planowali przedświąteczne zakupy w Kauflandzie. Jakiś czas temu związek zawodowy Konfederacja Pracy wysunął wobec tej sieci sklepów postulaty, które nie przyniosły żadnych efektów. Niewykluczone, że związkowcy wkrótce rozpoczną strajk.

Postulaty związkowców z Konfederacji Pracy

7 grudnia rozpoczęły się kolejne negocjacje związkowców z Konfederacji Pracy z zarządem popularnej sieci sklepów Kaufland. Domagano się przede wszystkim podwyżek dla pracowników w wysokości 1,2 tys. brutto miesięcznie.

- Pomimo że zyski są rekordowe, to niestety niewielka ich część przeznaczana jest na podwyżki, a to przecież my pracownicy robimy ten biznes. Zgadzamy się, że firmy muszą inwestować, ale nie może się to wiecznie odbywać kosztem pracownika - czytamy na profilu OPZZ Konfederacja Pracy w Kauflandzie na Facebooku.

Te sklepy znikną z galerii handlowych w Polsce. Właśnie ogłoszono likwidację

Postulaty nie przyniosły żadnych efektów

Ostatnio były prowadzone rozmowy, w których uczestniczyła w roli mediatorki Małgorzata Calińska-Mayer. Jak się okazuje, nie przyniosły one żadnych efektów i kolejna tura negocjacji została zaplanowana na początek nadchodzącego roku.

Członkowie związku zawodowego Konfederacja Pracy mają jednak nadzieję, że w najbliższym czasie przedstawiciele popularnej sieci rozpatrzą ich postulaty i do czasu następnego spotkania przedstawią im satysfakcjonujące propozycje.

Fatalne wieści dla klientów sieci sklepów Kaufland

Jeżeli tak się nie stanie, to nie wykluczone jest rozpoczęcie strajku jeszcze przed zbliżającymi się świętami. - Jeżeli zarząd firmy Kaufland nie wysunie wobec pracowników żadnych zadowalających propozycji, to nie wykluczamy zorganizowania strajku ostrzegawczego jeszcze w okresie przedświątecznym - przekazał Wojciech Jendrusiak z Międzyzakładowej Organizacji OPZZ Konfederacja Pracy.